Podnikání ve Velké Británii

"Jak si můžu zařídit živnost ve Velké Británii?" obrátila se na nás čtenářka. A my, ve snaze nějak ji v jejím záměru pomoci, zjistili, že začít něco takového není vůbec obtížné. Uvádí se, že získat povolení k drobnému podnikání trvá ve Velké Británii pouze týden.

 

Dobrý den,
ráda bych začátkem ledna odjela za prací do Velké Británie. Na výkon mnou zamýšleného povolání ale asi budu potřebovat živnostní list. Chtěla jsem se proto zeptat, co mám udělat pro to, abych tento živnostní list v Británii dostala a jak mám pak dále postupovat (odvod daní, platba zdravotního a sociálního pojištění, atd.)

Děkuji, Tereza Š. 

V případě, že hodláte podnikat ve Velké Británii, nic vám nebrání v cestě. Jsme plnoprávnými občany Evropské Unie, svou „živnost“ můžete založit v ČR stejně dobře jako v jiném evropském státě, který vám to umožní. Velká Británie je vůči českým občanům otevřená a vstřícná. Uvádí se, že založení vlastního  podnikání je ve Velké Británii dle statistik druhé nejjednoduší a nejrychlejší na světě (po Nizozemí a před USA).

Zde je několik odkazů na stránky, kde zjistíte více informací:

HM Revenue & Customs – Britský finanční úřad, vydávající formuláře a povolení k samostatné výdělečné činnosti.

www.workingintheuk.gov.uk – Stránky ministerstva vnitra pro práci britských občanů a občanů Evropské unie. (dozvíte se, jak se zaregistrovat jako legální pracovník, jak získat National Insurance Number apod.)

www.businesslink.gov.uk – Praktické rady pro podnikání ve Velké Británii

Thinking of working for yourself? (pdf) – Užitečné a základní informace

Další články o práci v zahraničí na našich stránkách.

Máte osobní zkušenost s prací v zahraničí? Napište nám o tom! Dotazy a náměty k tématu uvítáme na mailu redakce@jazyky.com

Informujte se o možnosti vrácení daní při práci v zahraničí.

 

Potřebujete kvalitní překlad? Vybírejte z naší nabídky: překlady angličtina, překlady italština, překlady do němčiny a překlad do ruštiny.

Přidat komentář