Podcast English as a Second Language

ESL – Podcast je další z řady webů, kde můžete trénovat svůj poslech. Jedná se o web, kde si již téměř dva roky můžete pravidelně stahovat zvukové soubory a zdokonalovat tak svou angličtinu zábavnou
cestou. Nový podcast* je k dispozici vždy obden a za necelé dva roky se
jich tak již nastřádalo 331.

(*Pro nováčky: podcast je zvukový soubor, který si můžete stáhnout z internetu.)

Podcasty ESL jsou rozděleny do několika kategorií:

ESL Podcast

  • Shopping
  • Bussines
  • Health/Medicine
  • Travel
  • Relationships
  • Entertainment
  • Daily Life
  • Dining
  • a možná ještě nějaké další…

Jedná se tak o poměrně široké spektrum témat. Tyto podcasty mají formu konverzace dvou lidí, což je poměrně zajímavé, protože můžete vidět, jakou formou lze komunikovat v různých oblastech. Veškerý obsah rozhovoru je k dispozici rovněž v textové podobě.

English Café

English Café je povídání o různých tématech. Můžete tak slyšet různé rozhovory, vysvětlení užití různých frází v aj. atd.

Zajímavou vlastností těchto podcastů je to, že veškeré konverzace a témata jsou podrobně rozebrána. Dozvíte se tak, jak se určitá slova používají, proč použili danou kolokaci a ne jinou, jak to funguje gramaticky, co některá složitější slova znamenají… Rozbor je velice podrobný a užitečný. Další věcí, která dělá tyto podcasty zajímavé je fakt, že všechno tvoří odborníci v oboru aplikovaná lingvistika, Dr. Lucy Tse a Dr. Jeff McQuillan. Více o autorech se můžete dozvědět v odkazu About Us.

Komerční část

ESL Podcast má i svojí komerční část. Za poplatek 10 dolarů měsíčně získáte některé výhody, např. transcript ve formátu pdf (8-10 stran), kde jsou vysvětleny podrobnosti o významu slov apod. O všech výhodách, které placená registrace přináší, se můžete dozvědět pod odkazem Learning Guide.

"At ESL Podcast, we provide English at a slower speed and use everyday phrases and expressions. We explain what these expressions mean and how to use them. That’s all! It’s simple, it’s obvious, and it’s very powerful."

http://www.eslpod.com/
(Po kliknutí se odkaz otevře v novém okně prohlížeče)

Článek jsme převzali z www.HelpForEnglish.cz.

 

 

Potřebujete kvalitní překlad? Vybírejte z naší nabídky: překlad polština, překlad italština, tlumočení němčina a překlady angličtiny.

Přidat komentář