Online příprava na zkoušku TOEFL

Aktivně se připravujete na zkoušky TOEFL, vyplňujete všemožná cvičení, poslech i psaní, ale rádi byste vyzkoušeli zejména speciálně zaměřené testy. Nic nehledejte a přečtěte si tento článek! Všechny tipy na webové stránky jsou k vyzkoušení zdarma. Možností, jak studovat angličtinu online, je dnes nepřeberně, tady se ale věnujme čistě přípravě na americkou zkoušku TOEFL.

Stručně o zkoušce

Zkouška TOEFL testuje čtyři základní jazykové dovednosti: Reading, Writing, Listening a Speaking. Na rozdíl od mnoha jiných zkoušek jsou součástí sekcí Speaking a Writing také tzv. Integrated Tasks, tedy úkoly kombinující dovednosti (čtení, poslech, mluvení, resp. čtení, poslech, psaní).

Poslední dva roky se v České
republice testuje pouze poslední verze TOEFL tzv. iBT TOEFL
(Internet-Based Testing). Všechny dovednosti jsou testovány v
samostatných sekcích, součástí zkoušky jsou ale také tzv.
Integrated tasks, což jsou úlohy zkoušející např. poslech a
psaní najednou.

 

Learn4Good
Praktické rady pro zvládnutí TOEFL, ale hlavně bezmála třicítka testů, které skvěle procvičí vaší slovní zásobu i gramatiku – to vše nabízí stránky Learn4Good. Výhodou u každé zkoušky s 25 otázkami je okamžité vyhodnocení  odpovědi a postupné odečítání/přičítání procent dle úspěšnosti studenta.

TEST Magic
Zde naleznete jedenáct testů s deseti otázkami. Kromě klasických doplňovacích otázek si můžete vyzkoušet hledání chyb ve větách. Nesporným plusem je, že pokud kliknete na políčko „Answers“ dole na stránce, zobrazí se vám gramatické vysvětlení, proč je správná právě uvedená odpověď.

English-Test
Stránky nabízí bezmála 30 deseti otázkových cvičení, která se zaměřují na vaší slovní zásobu. Vaším úkolem je najít synonymum zadaného slova. Samozřejmé je vyhodnocení včetně uvedení správné možnosti.

Další možností ověření vašich znalostí, která je pro vás na stránkách připravena, jsou poslechová cvičení: 41 pěti minutových rozhovorů a 50 šestiminutových přednášek. Správnost poslechu si následně otestujete na  pěti až šesti otázkách.

TestDen
Abyste si mohli tento vyzkoušet, co tyto stránky nabízí, je nutné zadat svou přezdívku a e-mailový kontakt. Následně si ale můžete vyzkoušet test obsahující všechny oddíly a to včetně speaking. Čas je na rozdíl od čtyři hodiny trvající ostré zkoušky zkrácen na 20 minut. Pokud se chcete dozvědět své výsledky včetně porovnání s ostatními studenty, je třeba odsouhlasit následující otázky malého průzkumu pro případné studenty se zájmem o studium v zámoří, byť je není třeba vyplňovat. Velkým mínusem tohoto zkoušení je, že vaše konkrétní chyby a správné odpovědi se zde nedozvíte.

TOEFL IBT Practice Test 1
Podobně jako v předchozím odkazu je zde k dispozici kompletní náhled na strukturu TOEFL. Zda-li jste zvolili správnou odpověď se na stránkách dozvíte hned, praktické je krátké zdůvodnění správné možnosti. Doporučujeme.

Exam English
Výhodou uvedených stránek je, že prověří vaše znalosti všech oddílů, Reading, Writing, Listening a Speaking. Studentům tak přibližuje reálné zkoušení včetně následujících praktických funkcí:
V oddíle Listening je vám přehrán nejprve celý text, ale u jednotlivých otázek je vybraná část textu znovu zopakována.

V sekci Vocabulary je dán deseti sekundový limit na vaší odpověď.
Tyto stránky určitě nevynechejte, pokud uvažujete složit i jinou zkoušku než jen TOEFL, protože web nabízí modelové testy také pro jiné certifikáty (např. FCE).

About.com
Tři testy, na kterých si vyzkoušíte svoji připravenost ke zkouškám TOEFL. Jeden z nich je zacílen na slovní zásobu, zbylé dva se věnují gramatice, jež sice nepatří mezi oddíly zkoušky, ale její dokonalá znalost je nezbytným předpokladem k úspěšnému složení zkoušky. Jedná se o klasický multi-choice, na výběr je ze tří možností. Otázky se zobrazují jednotlivě a následuje okamžité vyhodnocení vaší odpovědi. Závěrečné shrnutí je samozřejmostí.

Free TOEFL
Na své si zde přijdou ti, kteří se zaměřují na procvičování slovní zásoby. Vaším úkolem je určit synonymní význam daného slova nebo z nabízených písmen sestavit správné anglické slovíčko.

TestPrepPractice
Do tří skupin je rozděleno patnáct testů, které si tu můžete vyzkoušet. V první skupině prověříte čtení s porozuměním, ve druhém opravujete chyby a ve třetím doplňujete vhodná slova.

Free TOEFL Practice Test
Na těchto stránkách si můžete vyzkoušet jeden pokus, který obsahuje jak doplňování vhodných slov, tak hledání chyb. Máte na něj vyhrazených 20 minut.

Další odkazy

Na následujících stránkách naleznete krátší ukázky testů včetně vyhodnocení:
Graduateshotline.com
Sample Toefl Exam
Emse.fr
Fuel’s TOEFL
TOEFL Vocabulary Lesson I

 

Další zkoušky najdete v článku o přípravě na jazykové zkoušky a certifikáty.

Přidat komentář