Online databáze stipendií v USA

Extenzivní databáze stipendií škol se sídlem v USA, kterou spravuje organizace Institute of International Education, je nyní k dispozici na internetu v on-line podobě. Databáze obsahuje informace o vypsaných stipendijních programech a rovněž k samotné organizaci těchto pobytů.

Databáze pod názvem Funding for US Study Online (www.fundingusstudy.org) obsahuje velké množství informací o programech zaměřených na studijní pobyty, stáže, pobyty pro učitele a grantové programy. Jsou zde zařazeny všechny typy stipendií a studijních programů, určených pro kompletní spektrum oborů vyučovaných americkými univerzitami.

Použití databáze

Zájemci na stránce najdou programy rozdělené geograficky na zájemce z různých částí světa. Nabídky dostupné pro studenty z České republiky najdete pomocí odkazu:  http://66.38.154.175/dol/keyword_search_prod.asp?Type=Country&keyword=112.

Jde jak o programy vypsané přímo výhradně pro ČR, tak o programy dostupné bez omezení země původu pro zájemce z celého světa.
 
Dalšími kritériemi vyhledávání jsou:

  • Obor studia
  • Lokalita školy v USA
  • Jméno programu
     

Spojené stády nabízí mnoho špičkových příležitostí ke studiu. Výuku zde poskytuje několik tisíc vysokých škol a univerzit, mezi kterými se najdou školy světových jmen i méně známé „venkovské“ univerzity, kde se dá studovat s nižšími náklady.

Další užitečné odkazy

Přímo z úvodní stránky databáze vedou odkazy na internetové projekty s informacemi, které jsou pro žadatele o stipendijní programy důležité.

Education USA je projekt podporovaný přímo americkou vládou, jehož smyslem je poskytnout dostatek informací o vzdělávacím systému v USA a umožnit zájemcům o studium kvalitní přípravu. Education USA provozuje rozsáhlou síť poradenských center přímo v USA – na stránce najdete příslušné kontakty na tato centra.

E-Journal USA je projektem internetového časopisu s informacemi o aktuálním dění na amerických univerzitách a vysokých školách. Informuje o akademickém a studentském životě v USA.

Projekt Open Doors shromažďuje statistické údaje o zahraničních studentech v USA. V loňském školním roce v této zemi studovalo přes 565 tisíc zahraničních studentů.

Intensive English USA je katalogem intenzivních jazykových kurzů, poskytovaných americkými školami. Tyto kurzy je možné absolvovat v rámci přípravy na studium. Katalog je možné prohledávat podle sídla školy nebo typu jazykového kurzu.

Související informace

Svůj zájem o studijní pobyt v USA můžete konzultovat s pracovníky Komise J. W. Fulbrighta, mezivládní organizace pro vzdělávací výměny s USA (www.fulbright.cz).

Dotazy a připomínky k námětu posílejte na adresu: redakce@jazyky.com.

Potřebujete kvalitní překlad? Vybírejte z naší nabídky: překlady francouzština, překlad ruština, překlad angličtina a překlady z němčiny.

Přidat komentář