Od studia angličtiny s London Institute ke skvělým zážitkům

20150202_082807

Ráda poznávám cizí země. Nyní cestuji se svou rodinou, ale nejraději se vydávám za dobrodružstvím sama. Vezmu batoh na záda a vyrážím. Pokud je člověk sám, má více příležitostí se seznámit s ostatními cestovateli a hlavně s místními lidmi, s kterými poznáte kulturu dané země nejlépe. V Kambodži mne vzal domorodý mladík na motorce ke svým příbuzným do malé vesnice uprostřed polí, kterou bych nikdy s cestovní kanceláří neobjevila. Mezi rákosovými chaloupkami, kde se zastavil čas, jsem potkala zdejšího farmáře, který se s párem volů vydal po prašné cestě orat své políčko. Nerada něco od místních odmítám, ale tenkrát jsem neměla dost odvahy přijmout vodu z rezavého sudu. Připomínala více splašky než pitnou vodu. Dokázala jsem z prekérní situace taktně vybruslit.

DSC02032

Mnoho lidí od těchto skvělých zážitků odradí neznalost cizího jazyka. Bez znalosti angličtiny by bylo moje cestování o mnoho těžší. Anglicky jsem se domluvila i ve Vietnamu na krásném panenském ostrově, kde nás někdo z džungle okradl o všechny naše peníze včetně platebních karet a zůstali jsme úplně bez prostředků. Ochota ostrovanů pomoci byla neuvěřitelná.

Při určité sebemotivaci je dnes mnoho příležitostí se angličtinu naučit. Možností je hodně – od různých jazykových kurzů v tuzemských jazykových školách až po bohatou nabídku studijních pobytů v zahraničí. Nabídka je opravdu neomezená. Kdo chce cizí jazyk ovládat, určitě si najde to, co mu nejvíce vyhovuje. V nabídce jsou každodenní intenzivní jazykové kurzy, večerní kurzy nebo individuální výuka, kterou si každý nastaví podle svých potřeb. Velmi populární jsou přípravné kurzy na Cambridge zkoušky. Proč si nepotvrdit znalost angličtiny certifikátem FCE, CAE nebo IELTS, který se může vždy hodit? Budete ho mít po ruce při maturitě, při přijímacích zkouškách na VŠ nebo pokud se rozhodnete vyjet za studiem či prací do zahraničí. Všude tam Vám certifikát pomůže k vytouženému úspěchu.

DSC01840

Milujete fotbal? Vydejte se na studium do Anglie, kde je možné spojit angličtinu s tímto sportem. V Kanadě, kolébce hokeje, zase můžete současně s výukou trénovat s těmi nejlepšími hokejovými trenéry. Španělsko nabízí španělštinu s jachtingem. Dále je to golf, jízda na koni, herectví a nepřeberné množství dalších zajímavých oborů. Pokud by někdo toužil studovat na stejné univerzitě v Cambridge jako Sir Isaac Newton a nespočet dalších osobností světových dějin i současnosti, stačí se obrátit na nás, rádi to zařídíme. Pokud již angličtinu ovládáte a zajímají Vás další obory jako právo, historie, ekonomika, psychologie nebo třeba film a hudba, pravou volbou bude letní kurz na University College London. Tato univerzita je zařazena na sedmém místě světového řebříčku nejuznávanějších univerzit světa. A Vy na ní můžete studovat!

Hodně štěstí při studiu angličtiny přeje Jitka Jechumtálová,

ředitelka jazykové školy LONDON INSTITUTE PRAHA.

20150208_182217

Více informací ohledně různých možností studia angličtiny naleznete na stránkách www.londoninstitute.cz nebo na https://www.facebook.com/londoninstitute.

10247469_762201707144395_5295699565019892507_n

Také herečka Hanka Vágnerová s námi studovala. Moc rádi na ni vzpomínáme a přejeme jí, ať se jí daří. Ostatně, stejně jako všem naši studentům a příznivcům!

Přidat komentář