Oblíbené země pro studium v zahraničí

Který jazyk je na vrcholu jazykových studií a který na jejich chvostu? Do kterých zemí se jezdí na jazykové pobyty nejčastěji? Jaké kurzy a zkoušky byly nejžádanější? Odpovědi na tyto a další otázky týkající se studia v zahraničí vám přináší následující článek.

 

Angličtina jazykům vládne

Nikoho nepřekvapí, že nejčastěji voleným jazykem je angličtina. Jako jazyk, který si chtějí upevnit, zdokonalit se v něm, popř. si z něj chtějí udělat mezinárodní zkoušku, si jej loni vybralo 80% studentů.

Druhým nejčastějším jazykem je s 8% francouzština, která se postupem času stává také dominantním druhým cizím jazykem, který si studenti volí na středních školách a gymnáziích. Třetím nejčastěji voleným jazykem byla španělština (5%). Němčina, kdysi druhý hlavní cizí jazyk, je nyní na jazykovém chvostu. V loňském roce se pro studium němčiny v zahraničí rozhodlo jen 1% studentů.

Země číslo jedna

Z anglicky hovořících zemí studovalo nejvíce studentů ve Velké Británii (45% studentů). Velkou Británii si studenti volí hlavně z důvodů dobré dopravní dostupnosti (levné letenky nebo jízdenky a poměrně krátká vzdálenost), a také pro její čistou angličtinu a „učebnicové“ nefalšované anglické prostředí.

Druhým nejoblíbenějším studijním místem byla Malta (18% studentů). Maltu si vybírají především studenti, kteří chtějí jazykový kurz spojit s letní zábavou a dovolenou u moře.

16% studentů studovalo loni angličtinu v Austrálii. Průměrná délka kurzu v Autrálii je 6 – 12 měsíců. Výhodou studia v Austrálii je, že studenti zde mohou zažádat o studentské vízum s pracovní praxí. V průběhu studia tak mohou legálně pracovat, a to maximálně 20 hodin týdně během školního roku a na plný úvazek v době letních prázdnin.  

Na čtvrtém místě v oblíbenosti zahraničních studijních pobytů bylo s 10% Irsko.

Zrušení víz, výhodný kurz a nízké ceny letenek přilákaly do Kanady 4% studentů. Studentské vízum s pracovním povolením zde mohou studenti dostat až do věku 35 let.

3% studentů si loni pro své jazykové studium vybralo USA. Nejčastější americkou destinací bylo díky nekonečnému létu a nádherným plážím Miami. Pokud budou zrušeny víza i do Spojených států, počet studentů zde jistě poroste.

Velká Británie 45%
Malta 18%
Austrálie 16%
Irsko 10%
Kanada 4%
USA 3%

Nejčastější typy kurzů

Nejčastější kurz, který si studenti pro své studium v zahraničí vybírali, byl kurz obecného jazyka (80%). Ve 40% se studenti rozhodli pro jeho intenzivnivnější variantu, tzn. 6-7 lekcí cizího jazyka denně.

10% studentů si vybralo jazykový kurz připravující na složení mezinárodní jazykové zkoušky.
8% studentů zvolilo kurz obchodního jazyka.
3% studentů prožila školní rok na zahraniční střední škole.

Nejžádanější zkoušky

Nejčastější zkouškou, kterou studenti v loňském roce skládali, byla zkouška FCE (First Certificate in English) a CAE (Certificate in Advanced English). Úspěšnost studentů u těchto zkoušek byla téměř 100%. Důvodem výborné úspěšnosti je cílená příprava, systematická výuka přesně podle formátu a typu zkoušky a několikatýdenní pobyt v anglicky mluvícím prostředí.

Najděte si svůj jazykový kurz v zahraničí na www.jazykovky.cz.

Další díly ze seriálu o studiu v zahraničí:

Potřebujete kvalitní překlad? Vybírejte z naší nabídky: překlad do polštiny, překlad francouzština, překlad angličtiny a překlad němčiny.

Přidat komentář