Podnikavá hlava a plno nápadů

S velkým zájmem se i letos setkala soutěž o nejlepší podnikatelský záměr Podnikavá hlava, kterou pořádá Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci. V letošním pátém ročníku se přihlásilo 101 zájemců, deset finalistů ale bude porota nakonec vybírat z 54 odevzdaných prací. Finále soutěže se uskuteční 22. května.

„Oproti minulým ročníkům bylo více soutěžících, kteří nesplnili podmínky. Například zaslali pouze přihlášku bez záměru. Možná na to měla vliv přísnější pravidla. I tak budeme mít z čeho vybírat, zájem nás těší,“ uvedla projektová manažerka Vědeckotechnického parku Silvie Polánková.

Za velmi potěšující označila skutečnost, že oproti předchozím ročníkům výrazně stoupl počet soutěžících z Univerzity Palackého. Zatímco loni se jednalo jen o čtyři práce, letos jich je téměř čtyřnásobek. V porovnání s loňským rokem se pro účast rozhodlo naopak méně středoškoláků. Celkem 13 podnikatelských záměrů bude soutěžit v kategorii Podnikatel v sukních.

V polovině května porota vybere deset finalistů, o výherci se rozhodne 22. května. Na vítěze čeká odměna 50 tisíc korun, celkem si finalisté rozdělí ceny v hodnotě zhruba 600 tisíc korun. Vedle finanční odměny ale úspěšní účastníci získají i cenné rady odborníků a zázemí při rozjezdu podnikání.

Vloni soutěž vyhrál student Martin Zavadil s projektem Sledujeme divadlo. Klání se tehdy zúčastnilo rekordních 67 projektů. Celkem již v minulosti Podnikavou hlavou prošlo přes 200 soutěžících, někteří z nich uvedli své nápady do praxe. Podrobné informace o soutěži jsou dostupné na www.podnikavahlava.cz.

 

Zdroj: Nazkušenou.cz

 

Přidat komentář