Novinky v programu Work and Travel USA

Program Work and Travel USA je od včerejšího dne otevřený i studentům posledních ročníků českých vysokých škol, což v minulosti nebylo možné. 

Vláda USA počínaje včerejškem vydala pro Českou republiku rozšíření povolení, které se týká programu Work and Travel USA a které každý rok umožňuje  tisícům studentů vysokých a vyšších odborných škol pracovat legálně po celém území USA. Tohoto programu se mohou poprvé účastnit i posluchači posledních ročníků vysokých škol, tj. 3. a 5. ročníků.

 

Společnost GTS international, která tento program nabízí v České republice přes 8 let, registrovala téměř okamžitě první zájemce a vzhledem k této atraktivní novince předpokládá další nárůst zájmu českých a slovenských studentů o pracovní příležitosti v USA.

Program Work and Travel USA je způsob, jak získat práci až na 4 měsíce a k tomu měsíc prázdnin s absolutní volností pohybu po USA navíc. Sezóna pro práci a cestování v USA začíná 1.5. 2007 a končí 18.11. 2007.

Program WAT (Work and Travel) USA je určen všem studentům ve věku od 18 do 30 let, kteří se věnují studiu na vysoké škole, vyšší odborné škole nebo dennímu postgraduálnímu studiu. Účastníci těchto programů po skončení pobytu v USA pokračují dále ve studiu v České republice.

Program WAT USA je mezi mladými lidmi oblíben zejména z toho důvodu, že účastníci tohoto programu mají možnost cestovat. Zpravidla stráví 4 měsíce prací a další měsíc cestují.

Prostřednictvím tohoto programu najde ročně uplatnění v USA 3000 až 5000 studentů.

Uchazeči o práci v USA si mohou vybrat opět z oborů v rámci cestovního a zábavního průmyslu. Počet míst je ve všech případech omezený, proto je dobré plánovat práci v zahraničí s předstihem.

Související články:

Pro studenty: Work and Travel USA – základní informace

Sedíš v koutě? Nenajdou tě!

Zdroj: Tisková zpráva společnosti GTS International, která  programy Work and Travel USA nabízí.

Potřebujete kvalitní překlad? Vybírejte z naší nabídky: překlad polština, překlad italština, tlumočení němčina a překlady angličtiny.

Přidat komentář