Nové testovací centrum TOEFL v Ostravě

V prosinci proběhlo první testování v novém centru TOEFL v Ostravě.
Uchazeči o studium v USA, u něhož je složení této zkoušky podmínkou,
tak už nemusí dojíždět do Prahy. Další testovací centra jsou už totiž
jedině v zahraničí – v Bratislavě, Vídni, Berlíně nebo Mnichově.

Co je zkouška TOEFL

Jazyková zkouška TOEFL iBT = Test of English as a Foreign Language Internet-Based Testing je test ověřující úroveň praktického ovládání angličtiny u adeptů, kteří nejsou rodilými anglickými mluvčími.
Většina zájemců o TOEFL plánuje studium v zahraničí na univerzitách, kde se přednáší v angličtině a podmínkou přijetí je úspěšné složení certifikátu TOEFL.

Nový iBT TOEFL v Ostravě

Testování TOEFL iBT v České republice probíhá již ve třech testovacích centrech – v Praze na Oddělení studia jazyků Akademie věd a v prostorách školícího centra EDU2000 a nyní i v Ostravě na Ekonomické fakultě VŠB – TUO.

První zkušební testování proběhlo v Ostravě 15. prosince. Účastnili se ho dva uchazeči a jedna uchazečka. Testy proběhly s menšími počátečními obtížemi: „V americkém centru ETS  měli přetížený server, takže jsme si prožili tak 1,5 hodiny napětí, jestli se to podaří nahodit. Dopadlo to naštěstí dobře a po 3 telefonátech do USA se jim to podařilo opravit a nám testy natáhnout. Takže naše testy proběhly s asi 2, hodinovým zpožděním, ale úspěšně,“ uvedla Gabriela Chudašová z testovacího centra Katedry jazyků VŠB.

Další termíny zkoušek v Ostravě jsou 10.února ve 13:30 a 24.března ve 13:30.

Možnosti studia jazyků v Ostravě
Jazykové školy Ostrava Jazykové kurzy Ostrava Kurzy angličtiny Ostrava Kurzy němčiny Ostrava

Registrace a placení

Na test TOEFL iBT se nelze registrovat ani platit za něj v české pobočce. Registrovat se lze třemi způsoby: online, což je nejpohodlnější, nejrychlejší a nejlevnější způsob, je ale možný pouze v případě, že můžete platit online pomocí platební karty. Dále je možná registrace telefonem nebo i poštou kontaktováním amerického centra ETS. Více o registraci na stránkách Katedry jazyků Ostrava.

Cena testu TOFL iBT

145 USD

Možnosti studia jazyků ve Frýdku-Místku
Jazykové školy Frýdek-Místek Jazykové kurzy Frýdek-Místek Kurzy angličtiny Frýdek-Místek Kurzy němčiny Frýdek-Místek

Více informací:

www.ets.org
www1.vsb.cz
Databáze jazykových zkoušek

Další články k tématu:

TOEFL v roce 2007 – termíny Pražského centra pro rok 2007
Termíny jazykových zkoušek z angličtiny
Jak získat stipendium pro studium v zahraničí
Novinky u zkoušky TOEFL v roce 2006
Výuka jazyků v Ostravě

Zdroj použitých informací: Internetové stránky Katedry jazyků Ostrava a Fulbrightovy komise, databáze www.JazykoveZkousky.cz.
Hledáte vhodnout učebnici pro přípravu na zkoušku TOEFL? Využijte portálu Angličtina-online a odkazu učebnice angličtiny.

 

Potřebujete kvalitní překlad? Vybírejte z naší nabídky: překlad polština, překlad italština, tlumočení němčina a překlady angličtiny.

Přidat komentář