Nové specializované kurzy v British Council

British Council na letošní podzim připravil několik novinek. Připravil dva nové kurzy pro vysokoškolské studenty a lidi z obchodní sféry.

Angličtina pro vysokoškolské studenty je kurz na úrovni C1. Zahrnuje všechny jazykové dovednosti potřebné pro studium na univerzitě v anglickém jazyce. Kurz se zaměří na poslech autentických přednášek a nácvik psaní poznámek, rozpoznání a správné používání jazyka charakteristického pro univerzitní výuku a rozvoj samostatných studijních návyků. Součástí kurzu bude i rozvoj prezentačních dovedností jako i prezentace návrhů a dosažení konsenzu ve skupinové práci. Studenti se seznámí s různými typy textů a jejich stylistikou a rovněž se budou věnovat psaní esejů.

Vytvořením tohoto kurzu bychom rádi oslovili skupinu budoucích nebo stávajícíh vysokoškoláků, kteří plánují studovat v anglicky mluvících zemích nebo na zahraniční univerzitě v České republice,“ říka Steve Oxley, ředitel British Council. „Jazyk univerzitní výuky má svá vlastní specifika, jejichž znalost ulehčí studentům přípravu na studium.“

Celý kurz trvá 30 týdnů a je rozdělen do 3 trimestrů po deseti týdnech. Jednotlivé studijní bloky (trimestry) na sebe navazují, nicméně studenti si mohou libovolně vybrat počet bloků, které budou navštěvovat. Lekce trvají 90 minut a konají se dvakrát týdně.

Dejte si snídani s kurzem angličtiny!

Od září British Council nabízí krátké ranní kurzy „Business Breakfast” pro lidi z obchodní sféry, kteří potřebují procvičit a zdokonalit angličtinu. Jednotlivé lekce čerpají z každodenních situací v pracovním a společenském styku. Kurz se zaměří na rozvoj mluvení, poslechu, rozšíření slovní zásoby a zlepšení psaného projevu. Poznámky z hodiny a doplňující materiály budou po každé hodině k dispozici on-line. Kurz je určen pro středně pokročilé a pokročilé studenty. Hodiny trvají 60 minut a konají se dvakrát týdně od 7.45 do 8.45 hod.

V současnosti můžete na British Council studovat obecnou angličtinu všech úrovní, nebo se připravovat na zkoušku FCE, CAE, CPE a IELTS. Dalšími, již zavedenými kurzy, jsou konverzační kurz pro pokročilé zaměřen na aktuality a kurzy obchodní a právnické angličtiny.

Kurzem angličtiny dvakrát týdně ale studium nekončí, důležitý je pravidelný a častý kontakt s jazykem. Každé úterý naleznete v deníku Metro seriál Off the Beaten Track, který vás zavede na méně známá, ale přesto velmi zajímavá místa ve Velké Británii. A přitom se naučíte několik nových slovíček nebo slovních spojení.

Zápisy do kurzů jsou v plném proudu!

Pokud jste začali vážně uvažovat o zápisu do jazykového kurzu, kurzy v British Council začínají 22. září. Zápisy jsou již v plném proudu. Novinka v rezervaci rozřazovacího testu – nyní se můžete objednat online, stačí kliknout na banner Online test booking na www.britishcouncil.cz. Každý student dostane během prvního týdne dárek – British Council Club Card, která mu umožní zajímavé slevy u partnerů v oblasti vzdělávání nebo kultury. 

Více informací na www.britishcouncil.cz a na Facebooku.

Přidat komentář