Němčina zvyšuje pracovní kvalifikaci

Němčina je stále v kurzu a pořád platí, že kdo se v němčině vyzná, bude odměněn. Zaměstnavatel ocení, když budete znát všeobecnou němčinu. A když se vyznáte i v té odborné, bude rád připisovat cifry na vaší výplatní pásce. Abyste se dokázali odbornou němčinu naučit, nemusíte být hned pokročilí! Österreich Institut Brno vás dokáže naučit odbornou němčinu od mírně pokročilé úrovně.

Odborná němčina pro všechny    

Kromě kurzů všeobecné němčiny, gramatických či konverzačních, nabízí Jazyková škola Österreich Institut Brno s. r. o. také ojedinělé speciální kurzy odborné němčiny, čímž se od ostatních jazykových škol podstatně odlišuje.

Nabídka kurzů odborné němčiny je opravdu široká – kurzy jsou odstupňované podle různých úrovní znalostí němčiny a jsou cíleně orientovány podle nejrůznějších odborných zaměření (alpinismus, turismus, medicína, právo, ekonomie apod.).

Své studium němčiny můžete završit mezinárodní zkouškou Österreichisches Sprachdiplom Deutsch (ÖSD) a získat tak uznávaný diplom. Mezinárodně platný certifikát je jediným dokumentem, který prokáže vaši znalost němčiny u českého i zahraničního zaměstnavatele.

Od alpinistů přes právníky k lékařům

Určitě jste odborníkem ve svém oboru. Ale proč si nevylepšit svou pracovní kvalifikaci odbornou němčinou? Pak budete odborníkem s velkým O. Österreich Institut Brno vám nabízí následující odborné kurzy :

 • Němčina pro zdravotní sestry a lékaře  – medicínsky zaměřený učební plán připravuje zdravotní sestry a lékaře mimo jiné i na práci v zahraničních nemocnicích.
 • Němčina pro alpinisty – tento kurz je určený pro cestovatele a dobrodruhy, kteří rádi jezdí do Alp a jiných pohoří. Zde se naučíte správně rozumět v nejrůznějších komunikačních situacích, které na horách mohou nastat. Dokážete se zeptat na cestu a další specifické otázky. V popředí tohoto kurzu stojí schopnost komunikace na základní úrovni a se specifickou slovní zásobou.
 • V kurzu němčiny pro turismus si nacvičíte prezentaci regionů, komunikaci s firmami z oblasti turistického ruchu, ale také se dozvíte o kulturních a jazykových rozdílech v jednotlivých německy mluvících zemích.
 • Němčina pro IT – kurz je určen pro studenty či pracovníky IT oborů, kteří si svou odbornou terminologii chtějí rozšířit o německé výrazy.
 • Němčina pro právníky –  kurz je sestaven na základě autentických podkladů a zabývá se speciální terminologií a typickými gramatickými strukturami právnických textů.
 • Přípravný kurz na certifikát EBC*L – speciální kurz určený pro pokročilé studenty, kteří si chtějí rozšířit své ekonomické znalosti. Kurz připravuje na složení mezinárodně uznávaného certifikátu EBC*L (European Business)
 • Němčina pro hudebníky – kurz na míru všem, kteří se chystají např. na koncertní turné a nebo na stáž a potřebují být dostatečně jazykově vybaveni.

Ke startu, připravit, pozor: němčina!

Jste začátečník a chcete se s němčinou seznámit v co nejkatším čase? Pak je tu … sprint – rychlokurz, kdy za 30 hodin zvládnete to, co za 2 semestry.  Čtyřikrát rychleji než je běžné.  A v ceně kurzu je i mezinárodní zkouška Österreichisches Sprachdiplom Deutsch (ÖSD) A1. Österreich Institut Brno nabízí ukázkovou hodinu zdarma.

Proč studovat na Österreich  Institutu Brno …

 • široká nabídka kurzů – Österreich Institut Brno pořádá standardní a intenzivní kurzy, firemní kurzy, opakování pro žáky a studenty, kurzy připravující na mezinárodní zkoušky Österreichisches Sprachdiplom Deutsch (ÖSD), speciální gramatické a konverzační kurzy a také kurzy hospodářské němčiny
 • individuální přístup – na základě osobních pohovorů Vám vyberou kurz přesně na míru, Vy budete centrem zájmu, Vaše požadavky a návrhy budou zahrnuty do učebního plánu kurzu
 • jednotný učební plán – všechny kurzy mají dopředu známou a srovnatelnou kvalitu – budete vědět, jaké jazykové úrovně na konci kurzu dosáhnete a na jakou mezinárodně uznávanou zkoušku Österreichisches Sprachdiplom Deutsch (ÖSD) budete připraven
 • odborně kvalifikovaní a didakticky proškolení čeští a zahraniční lektoři
 • metodická různorodost, moderní a aktuální učební materiály
 • příprava na mezinárodně uznávané zkoušky Österreichisches Sprachdiplom Deutsch (ÖSD)
 • přátelská atmosféra ve světlých a příjemných učebnách
 • snadná dostupnost v centru Brna

Kontakty

Österreich Institut Brno
Moravské náměstí 15
602 00 Brno
Tel: +420/549241991  
Fax: +420/549241998
www.oei.cz
oei@oei.cz

Jsme tu pro Vás: po-pá 10.00-13.00 a 14.00-17.30 hod.

Přidat komentář