Němčina Online – vše o němčině

Na českém internetu byl spuštěn další jazykový portál Němčina OnLine. Jedná se o součást projektu Jazyky-On-Line, který má studentům usnadnit cestu ke studijním materiálům na internetu. Němčina na internetu zdarmajazykové zkoušky z němčiny, výuka a jazykové kurzy němčiny jsou základní části stránek.

Němčina na jednom místě

Portál němčina on-line dá studentovi k dispozici přehled o všech internetových stránkách zaměřených na jazykové vzdělávání s důrazem na němčinu.

Co naleznete na stránkách www.nemcina-on-line.cz?

1) Kurzy němčiny

Na první záložce v horní části stránky naleznete možnost Kurzy němčiny.

Zde naleznete vyhledávací okénko pro jazykový kurz ve vašem regionu. Proklikávat můžete mezi vyhledáváním jazykového kurzu, školy, studia v zahraničí či přímo zaslat poptávku více školám najednou. Je to hlavně díky svázání portálu s celkovou databází www.Jazykovky.cz. Návštěvník stránek si může zvolit několik parametrů hledání, uzpůsobit tak konečný výpis nabízených kurzů svým požadavkům a není nucen zdlouhavě se probírat stránkami jednotlivých škol.

2) Zkoušky a jazykové certifikáty z němčiny

Další záložkou jsou Zkoušky z němčiny, kde se vám zobrazí informace o jazykových zkouškách a certifikátech spolu se základními informacemi o nich. Informace jsou čerpány z databáze www.JazykoveZkousky.cz.

3) Německý rozcestník

Pro studenty němčiny je velmi přínosnou a zajímavou částí třetí záložka. Německý rozcestník, obsahující odkazy na stránky ostatních portálů, nabízí informace o studiu a výuce němčiny, studijní texty či materiály. Rozcestník tematicky třídí informace a rozlišuje jejich studijní zaměření. Neomezuje se přitom pouze na české weby, ale upozorňuje i na cizojazyčné portály obsahující užitečné materiály.

I lektoři a učitelé zde naleznou náměty pro ozvláštnění výuky či přímo worksheety k učebnicím apod. německá rozcestník jim ulehčí cestu zejména v případě, kdy hledají konkrétní věc – např. maturitní otázky z němčiny, německou gramatiku, německý slovník online apod.

Velkým kladem je i ohodnocení stránek od jedné do desíti a několik slov o funkci a zaměření odkazovaného portálu. Student se tedy dozví základní informace ještě dříve, než na samotný odkaz klikne.

 

Na stránkách Němčina OnLine tak naleznete opravdu vše, co ke svému studiu němčiny potřebujete.

Máte tip na zajímavé internetové stránky? Napište nám o nich! Náměty a připomínky k tématu mailujte na redakce@jazyky.com.

 

Přidat komentář