Němčina Online – vše o němčině

Na českém internetu byl spuštěn další jazykový portál Němčina OnLine. Jedná se o součást projektu Jazyky-On-Line, který má studentům usnadnit cestu ke studijním materiálům na internetu. Němčina na internetu zdarmajazykové zkoušky z němčiny, výuka a jazykové kurzy němčiny jsou základní části stránek.

Němčina na jednom místě

Portál němčina on-line dá studentovi k dispozici přehled o všech internetových stránkách zaměřených na jazykové vzdělávání s důrazem na němčinu.

Co naleznete na stránkách www.nemcina-on-line.cz?

1) Kurzy němčiny

Na první záložce v horní části stránky naleznete možnost Kurzy němčiny.

Zde naleznete vyhledávací okénko pro jazykový kurz ve vašem regionu. Proklikávat můžete mezi vyhledáváním jazykového kurzu, školy, studia v zahraničí či přímo zaslat poptávku více školám najednou. Je to hlavně díky svázání portálu s celkovou databází www.Jazykovky.cz. Návštěvník stránek si může zvolit několik parametrů hledání, uzpůsobit tak konečný výpis nabízených kurzů svým požadavkům a není nucen zdlouhavě se probírat stránkami jednotlivých škol.

2) Zkoušky a jazykové certifikáty z němčiny

Další záložkou jsou Zkoušky z němčiny, kde se vám zobrazí informace o jazykových zkouškách a certifikátech spolu se základními informacemi o nich. Informace jsou čerpány z databáze www.JazykoveZkousky.cz.

3) Německý rozcestník

Pro studenty němčiny je velmi přínosnou a zajímavou částí třetí záložka. Německý rozcestník, obsahující odkazy na stránky ostatních portálů, nabízí informace o studiu a výuce němčiny, studijní texty či materiály. Rozcestník tematicky třídí informace a rozlišuje jejich studijní zaměření. Neomezuje se přitom pouze na české weby, ale upozorňuje i na cizojazyčné portály obsahující užitečné materiály.

I lektoři a učitelé zde naleznou náměty pro ozvláštnění výuky či přímo worksheety k učebnicím apod. německá rozcestník jim ulehčí cestu zejména v případě, kdy hledají konkrétní věc – např. maturitní otázky z němčiny, německou gramatiku, německý slovník online apod.

Velkým kladem je i ohodnocení stránek od jedné do desíti a několik slov o funkci a zaměření odkazovaného portálu. Student se tedy dozví základní informace ještě dříve, než na samotný odkaz klikne.

4) Obchod

Poslední částí, teprve vznikající, je virtuální obchod, přesněji řečeno databáze internetových i kamenných obchodů se studijními materiály. Kromě učebnic, materiálů k přípravě na jazykové zkoušky z němčiny či doplňkových učebnic německé gramatiky, zde lze nalézt i výuková CD, software či elektoronické slovníky.

Na stránkách Němčina OnLine tak naleznete opravdu vše, co ke svému studiu němčiny potřebujete. 

Máte tip na zajímavé internetové stránky? Napište nám o nich! Náměty a připomínky k tématu mailujte na redakce@jazyky.com.

 

Přidat komentář