Navýšení minimální mzdy v USA

Ke konci července 2008 dojde k navýšení částky minimální mzdy, kterou schválila americká vláda. Pozitivní změna se projeví i na platech všech cizinců pracující ve Spojených státech. Dosud totiž dopláceli na klesající hodnotu amerického dolaru.

 

Au-pair si polepší

Zvýšená mzda se samozřejmě projeví na mzdách Čechů pracujících v USA. Přidáno by postupem času měly dostat také au-pair, které jsou obvykle placeny formou kapesného.

Do USA každoročně vyjíždí mnoho českých dívek (i chlapců) za prací au-pair. Mezi ostatními au-pair tvoří ty americké přibližně pětinu.

Pro práci au-pair je pochopitelně nutné mít americké vízum. Společně s programem Work&Travel a ročními středoškolskými pobyty spadá au-pair program pod vízum J-1. Pro bližší informace o tomto typu víza navštivte stránky Ministerstva zahraničí Spojených států.

Hledáte informace o práci v zahraničí? Nebo vás zajímají konkrétní nabídky pro studium v zahraničí? Více informací najdete v databázi jazykových škol a agentur poskytujících nabídky práce a studia v zahraničí – jazykovky.cz

Informujte se o možnosti vrácení daní při práci v zahraničí.

 

Potřebujete kvalitní překlad? Vybírejte z naší nabídky: překlad do polštiny, překlad francouzština, překlad angličtiny a překlad němčiny.

Přidat komentář