Naučte se anglicky s aplikací English Me!

S českým portálem pro výuku angličtiny Help for English se již asi setkal skoro každý, kdo si kdy vyhledával na internetu nějaké informace o angličtině, její gramatice, vyslovnosti či slovní zásobě. Již více než 15 let tu mají studenti k dispozici tisíce materiálů, článků, testů a cvičení, a to zcela zdarma.

Kromě tohoto portálu ještě autoři provozují daleko důmyslnější a propracovanější pomůcku pro učení – online aplikaci na angličtinu English Me. Aplikace se neinstaluje, běží po přihlášení pod uživatelským jménem a heslem vlastně na jakémkoliv chytrém přístroji (telefonu, tabletu, počítači) s přístupem k internetu.

Úvodní rozřazovací test vám pomůže s nastavením úrovně pokročilosti. Na základě toho potom aplikace sama přizpůsobuje svůj obsah. Úroveň (od naprostých začátečníků až po velmi pokročilé) si lze kdykoliv v aplikaci změnit.

aplikace English Me

S jakými funkcemi se v aplikaci English Me setkáte? Je jich skutečně mnoho. Vybrali jsme ale ty nejzajímavější:

  • V aplikaci je téměř 30 tisíc slovíček k naučení. Slovíčka mají překlad, definici v angličtině, přepis výslovnosti a nahrávku v britské i americké angličtině, příkladové věty a často také ilustrační fotografii. Slovíčka se můžete učit z předpřipravených okruhů, nebo si lze vytvářet libovolně vlastní okruhy a ty se učit.
  • Tisíce testových otázek s výběrem odpovědi jsou doplněny vysvětlivkami v češtině. Dozvíte se tak nejen to, kde jste udělali chybu, ale i proč byla vaše odpověď špatná. Testy tu totiž netestují, ale učí.
  • Všude v aplikaci funguje kontextový slovníček. Neznáte slovo v článku nebo ve cvičení? Stačí na něj dvakrát kliknout a objeví se slovníkové okénko. Odtud si můžete nová slova přidávat do oblíbených a oblíbená slova se potom učit.
  • Každý den vychází slovíčko dne – krátký článek o jednom anglickém slovíčku. V článku je vysvětlené a ukázané, jak se slovo používá, kde se často chybuje, jaký je rozdíl mezi podobnými slovy apod. Ve slovíčkách dne lze dokonce listovat zpětně a vyhledávat v nich.
  • Kromě aktivit připravených autory umí aplikace sama vytvářet téměř nekonečné množství poslechových, překladových či gramatických doplňovaček. Nikdy tedy nedojde k tomu, že byste měli již všechen obsah aplikace vyčerpaný.

doplňovačka v English MeNa rozdíl od Help for English aplikace English Me není zdarma. Přístup do ní je na základě zakoupeného předplatného. Základní cena je 1490 Kč na rok. K dispozici jsou např. 50% slevy pro studenty s průkazem ISIC nebo množstevní slevy pro nákup licencí pro rodiny či skupiny přátel.

Celou aplikaci se všemi jejími funkcemi si můžete na týden bez závazků vyzkoušet zdarma. Pro vstup do zkušebního období stačí zadat svůj e-mail a zvolit si heslo. Nezadává se ani platební karta.

Více informací najdete na www.englishme.cz.

Přidat komentář