Náměstí rozhýbe už poosmé Zdravé srdce Hané

U příležitosti Světového dne srdce pořádá Univerzita Palackého ve spolupráci s Nadačním fondem Pro srdce Hané, statutárním městem Olomouc a Fakultní nemocnicí VIII. ročník osvětového projektu Zdravé srdce Hané a XIII. ročník Šňůry života. Akce proběhne ve čtvrtek 19. září na Horním náměstí v Olomouci.

Zdravý životní styl

Popularizační akce, která je věnována propagaci zdravého životního stylu, nabídne tradičně bohatý program zahrnující ukázku zdravého vaření, představení fenoménu Nordic walking nebo ukázku současné telemedicíny. „Chybět nebude ani bezplatné měření plicních funkcí a zábavné soutěže pro děti i jejich rodiče,“ dodala docentka Eliška Sovová, koordinátorka akce.

Souběžná akce Šňůra života nabídne Olomoučanům prostřednictvím tzv. fantomů možnost vyzkoušet si záchranu života v praxi. „Jsme velice rádi, že o nácvik laické resuscitace má zájem stále více mladých lidí, kteří si uvědomují, že se mohou kdykoli dostat do situace vyžadující okamžitou pomoc,“ uvedla docentka Eliška Sovová, proděkanka Lékařské fakulty UP a předsedkyně nadačního fondu Pro srdce Hané.

Přijďte za každého počasí!

Zdravé srdce Hané proběhne na Horním náměstí za každého počasí od 15 do 17 hodin. Akce je realizována díky podpoře celouniverzitního projektu Univerzita Palackého – centrum vědy pro všechny (PopUP). V jeho rámci probíhá také populární Dětská univerzita nebo Veletrh vědy a výzkumu. Projekt PopUP stojí také za Nocí vědců, která proběhne poslední zářijový pátek.

Zdroj: Zprávu připravil Ondřej Martínek, oddělení komunikace UP

Přidat komentář