Nadání a motivace vám můžou získat stipendium

Podzim je nejdůležitějším obdobím roku pro zájemce o stipendium na zahraničních školách. Nadace Open Society Fund Praha a skupina Pioneer Investments zahájily v říjnu další ročník stipendijního programu, v němž desítka českých studentů a studentek získá roční stipendia na soukromé střední školy ve Velké Británii a USA. Máte šanci do 29. listopadu!

Šance pro středoškoláky

160632339Do výběrového řízení se mohou hlásit studenti 1. a 2. ročníků středních škol z celé republiky. Do 29. listopadu musejí zaslat přihlášku, poté je čeká písemný test angličtiny. Ti, kteří ho úspěšně absolvují, budou pozváni na pohovor vedený zástupci zahraničních škol. „Při výběrovém řízení je nejdůležitější nadání a osobní motivace, které se projeví právě při pohovoru,“ řekla manažerka Nadace Open Society Fund Praha Zdenka Almerová.

Nadace Open Society Fund Praha uděluje stipendia středoškolákům ve spolupráci s britskou asociací The Headmasters‘ and Headmistresses‘ Conference a sítí American Secondary Schools for International Students and Teachers, jež sdružují na 400 prestižních škol ve Velké Británii a USA. Stipendium pokrývá náklady na školné, ubytování a stravování a dosahuje částky okolo milionu korun na osobu.

Na úhradě dalších nákladů, jako je kapesné, pojištění či účast na orientačním setkání, se podílí rodiče studenta. V případě, že to rodinná situace neumožňuje, mohou studenti navíc získat Divokou kartu Pioneer Investments – příspěvek na náklady, jež jsou nad rámec stipendia. Skupina Pioneer Investments přispívá na stipendia od roku 2005 a podpořila již 15 studentů celkovou částkou 550 000 Kč.

 Zkušenosti k nezaplacení

19173613„Podporu vzdělání považujeme za naši prioritu, chceme otevřít nové možnosti pro nadané studenty a sledovat jejich další úspěšný vývoj. Věříme, že životní zkušenosti, které si studenti přivezou zpět, budou obohacující nejen pro ně, ale pro celou společnost,“ uvedla Dana Řezníková, ředitelka Marketingu a PR skupiny Pioneer Investments v ČR.

Loni získalo stipendium 14 středoškoláků z Prahy, Kutné Hory, Brna, Kyjova, Českých Budějovic aj. „Čeští studenti dosahují na středních školách v cizině mimořádných úspěchů a jsou následně často přijati na prestižní zahraniční univerzity. Již dvanáct absolventů našeho stipendijního programu vystudovalo či nyní studuje na univerzitě v Oxfordu,“ dodala Zdenka Almerová.

Zdroj: Fulbrightova komise a její aktuality

Přidat komentář