Na jazykové školy přes Jazykovky.cz

Pokud hledáte jazykové školy nebo jazykové kurzy, můžete využít služeb
portálu www.Jazykovky.cz, který má v současné době v databázi 3000
jazykových kurzů a 915 jazykových škol a jejich poboček. To, že tento
portál patří k nejnavštěvovanějším ve svém oboru je zřejmé i z jeho
současné rekordní návštěvnosti.

Rekord 4. ledna

Dne 4.ledna 2007 databáze jazykových škol zaznamenala rekordní přístup návštěvníků (Pozn.: počítáno unikátních internetových adres, tedy i několik přístupů z jedné sítě např. ve školních učebnách apod. se počítá jako jeden návštěvník). Během dne si databázi zobrazilo 8 047 unikátních návštěvníků a každý z nich si zobrazil průměrně pět stránek.

Tato čísla prozrazují především stoupající zájem studentů o jazykové kurzy a jejich spokojenost s databází jako zdrojem spolehlivých informací.

Velkou roli v motivaci studentů hraje začátek nového roku, snaha začít něco nového a pozitivního, splnit svá předsevzetí, jejichž součástí je velmi často nějaká forma rozvíjení vlastních schopností.

A tak se vedle obligátních „přestanu kouřit“, „budu jíst zdravě“ či „budu pravidelně sportovat“ staví stále častěji i „začnu se učit nějaký jazyk“. Není se čemu divit, neboť jazykové znalosti a schopnosti už patří k podmínkám úspěchu v práci i v životě stejně, jako příjemný vzhled, zdraví a dobrá kondice.

Co je nejvíce hledáno

Nejvíce hledají návštěvníci školy podle nabízeného kurzu.

Databáze Jazykovky.cz zaznamenala v minulém týdnu přes 25 tisíc vyhledávání kurzu, téměř 6 tisíc hledání konkrétních jazykových škol a o tisíc méně hledání jazykových zkoušek či přípravy na ně.

Co se týče jazyků, je nejvyhledávanějším jazykem angličtina, a to v 60% hledání.  Za ní následují francouzština a němčina, po nich teprve španělština, ruština a další jazyky. V hledání stále stoupá poptávka po kurzech exotičtějších jazyků, jako je japonština či portugalština.

Důvodem je zřejmě již obecná rozšířenost angličtiny na jedné straně a snahou vyčlenit se z průměru dalším, méně obvyklým jazykem na druhé.

Počty návštěvníků a zobrazených stránek

Za rok 2006 bylo unikátních návštěvníků  průměrně 10. tisíc týdně, což celkově dělá přes půl milionu. V druhém týdnu nového roku 2007 se jejich počet téměř zdvojnásobil, a to na 17 tisíc týdně. Každý návštěvník si během své návštěvy zobrazí průměrně čtyři stránky, přičemž i tento počet stoupá k pěti.

Na jednu školu se zadanými kurzy připadá cca 1200 zájemců o studium, kteří si zobrazí její stránky.

Meziroční srovnání

Průměrný meziroční nárůst všech ukazatelů je 33%. Podle tohoto čísla si může každý udělat představu o tom, jak stoupá zájem studentů o využití internetu při hledání jazykového kurzu.
 

Potřebujete kvalitní překlad? Vybírejte z naší nabídky: překlad polština, překlad italština, tlumočení němčina a překlady angličtiny.

Přidat komentář