Manuál zadávání jazykových služeb

AJŠA Asociace jazykových škol a agentur ČR připravuje první pracovní verzi manuálu pro zadavatele zakázek na jazykové služby. Manuál by měl pomoci veřejným ale i privátním zadavatelům kvalitně nastavit podmínky výběrových řízení tak, aby jediným kritériem nebyla cena. Na tom se shodli účastníci zasedání Rady AJŠA ve Zlíně, které proběhlo pod záštitou hejtmana Zlínského kraje.

Příprava nového manuálu

AJŠA po úspěšném bojkotu výběrového řízení na jazykové služby vypsaném Ministerstvem dopravy, ke kterému se připojily obě asociace, tzn. více než 50 jazykových škol z celé ČR, pracuje na novém manuálu. Tento bude obsahovat rady a doporučení pro budoucí veřejné i privátní zadavatele veřejných zakázek. Hodnotícími kritérii by se měly stát například: kvalifikace akademického managementu školy, relevantní reference, provozní a technické zázemí, kvalifikace lektorů, obsah výuky, kvalita výuky, organizační zajištění výuky, doplňkové služby a cena.

Manuál je připravován v pracovní skupině zástupci obou jazykových asociací AJŠA i ACERT. 

Na 16. výjezdním zasedání ve Zlíně, které proběhlo uplynulý víkend, bylo dalším nosným tématem také další směrování asociace, která se stala největším sdružením jazykových škol v České republice. Asociace bude dále hledat cesty, jak své dveře otevřít dalším kvalitním jazykovým školám, především v regionech, ve kterých ještě není zastoupena. Proto zasedání Rady AJŠA v dubnu v Liberci.

Důležitá je především motivace studentů

Tématem hlavní diskuse se stala motivace studentů a dále specifická témata, která jednotlivé členy trápí.

Novým prezidentem asociace byl zvolen pan Vítězslav Bican z jazykové školy Channel Crossings, který ke svému zvolení říká: "Jsem rád, že mohu jako prezident Asociace navázat na její stávající úspěšné fungování a zároveň pracovat na jejím posílení jak dovnitř, tak navenek". Novou viceprezidentkou se stala paní Hana Dynková ze zlínské jazykové školy Lingua.

AJŠA je největší profesní sdružení jazykových škol v České republice. V současnosti sdružuje 40 řádných členů a pět partnerů. V červnu oslavila 7. výročí svého vzniku.

AJŠA Asociace jazykových škol a agentur České republiky, o.s.

Burzovní Palác 
Rybná 682/14
110 00 Praha 1
http://www.ajsa.cz
Kontakt: Petr Pasek, tiskový mluvčí e-mail: petr.pasek@slune.cz, tel.: 777 758 631 Vítězslav Bican, prezident asociace e-mail: vitezslav.bican@chc.cz, tel.: 602 410 447

 

Přidat komentář