Lingua Show – Osobní zkušenost

veletrhNa veletrh Lingua Show se vždy velmi těším. Je to jediný veletrh svého druhu v České republice a pro nás, milovníky cizích jazyků, je to něco jako svátek. Minulý rok mi pomohl rozmyslet se, zda se hlouběji pustit do francouzštiny či italštiny, tentokrát jsem se rozhodla prozkoumat, jak vylepšit svou, už tak pokročilou angličtinu. Budu ji potřebovat hlavně kvůli práci.

Hned na začátku jsem se nechala zlákat doprovodným programem, který byl velmi bohatý. Nejdřív jsem se nechala otestovat z angličtiny. Mile mne překvapily nejen výsledky, ale i fakt, že jsem získala poukaz v hodnotě 500 korun na služby v jazykovce Channel Crossings. Přemýšlím, že jej využiji na zkoušku pro získání mezinárodního certifikátu právě z angličtiny. Angličtina je v dnešní době již zcela nepostradatelná a při hledání práce se většinou ptají právě na certifikáty.

Krom toho bylo možné si také nechat zadarmo zkontrolovat CV v cizím jazyce. To jsem absolvovala s radostí stejně jako možnost pořízení profesionální fotky na životopis na stánku jobDNES. Pak jsem se pro zajímavost prošla také po veletrhu Jobs Expo, který se koná souběžně. Poté jsem se vrátila na Lingua Show, kde započala minilekce angličtiny na pohovor. Britský lektor Lee nám vtipně vysvětlil, kde cizinci nejčastěji při pohovoru v anglickém jazyce chybují. Krom toho prozradil pár tipů, které se hodí nejen při pohovoru v angličtině. Třeba že je dobré si říct o plat asi o 15 % větší, než chceme, a po pohovoru je dobré si udělat vlastní „zápis“, kde si poznačíme např. jména těch, kdo se jej účastnili. Nejvíce mne zaujalo, že je dobré napsat děkovný email personalistovi, který pohovor vedl. Dělá to jen malé procento uchazečů o práci a ve výsledku může mít svou váhu, zejména, pokud je uchazeč o práci v užším výběru.

Lingua Show je ještě zítra od 10 do 20 hodin, tak se možná ještě zastavím na lekci obchodní angličtiny, popřípadě si nechám změřit také francouzštinu. Vstup na oba veletrhy je zdarma.

Autor: Kamila

Přidat komentář