Letní jazykové kurzy

Před námi léto – prázdniny, dovolená, relaxace. A také cizí jazyky. A všechno dohromady! Zajímá vás možnost užít si báječné prázdniny, zdokonalit se v cizím jazyce a ještě se vejít do pár týdnů dovolené? V tom případě je právě vám určen náš článek a letní jazykové kurzy jazykových škol.

Výhody a nevýhody 

Hlavní výhoda letních intenzivních jazykových kurzů spočívá v jejich dlouhodobé časové nenáročnosti. Není nutné docházet pravidelně do školy a po práci se učit slovíčka. Na letním pobytovém kurzu si také odpočinete od každodenního pracovního stresu a můžete se cele věnovat studiu. Intenzivní jazykový kurz se zdá být rychlým a snadným řešením problémů se studiem cizího jazyka.

Každá výhoda má ovšem i svou nevýhodu. A tady je hlavním záporem malá trvalost „následků“. Tedy riziko, že za pár týdnů po absolvování si už bez dalšího opakování nebudete nic pamatovat. Na letní intenzivní kurz je proto vhodné okamžitě navázat dalším studiem během roku nebo cestou do zahraničí.

Pro koho jsou vhodné 

Proto je tento druh kurzu vhodný hlavně pro obnovu slovní zásoby a komunikačních schopností pokročilých studentů nebo pro naprosté začátečníky, kterým pomůže rychle prolomit první kroky studia.

Doma nebo v zahraničí?

Jazykové školy mají v nabídce letních intenzivních jazykových kurzů pobyty jak zahraniční, tak domácí. Je tedy jen na vás, zda se angličtině chcete věnovat dva týdny spolu s houbařením a procházkami v Krkonoších nebo s nákupy v Londýně.

Pobyty v tuzemsku jsou pro peněženku šetrnější, zahraniční kurzy jsou zase větším dobrodružstvím, skutečnou dovolenou. Tedy jen pokud si dobře vyberete. Ptejte se na zkušenosti, vyučovací metody a materiály, lektory i učebny.

Seriál článků na téma Jak poznat kvalitní jazykovou školu ve spolupráci s Asociací jazykových škol  ČR naleznete v našem archivu:

Kvalitní školy informacemi nešetří

Kvalitní škola potřebuje odpovídající zázemí

Hledejte školy s kvalitními učiteli

Řeší jazyková škola připomínky posluchačů?

Ověřte si reference jazykové školy

Hledejte záruky organizace výuky

Jak porovnávat ceny jazykových kurzů?

Forma výuky

Na úvod pobytu jsou účastníci většinou na základě rozřazovacího testu rozděleni na skupiny dle úrovní, v některých případech i věku (u společných pobytů dospělých a jejich dětí). Výuka probíhá intenzivně několik hodiny denně, forma záleží už na programu dané jazykové školy. Někde se studenti učí v učebnách, jinde klasickou výuku kombinují s pobytem venku. Účastníci kurzu nesedí v učebně od rána do večera, kromě výuky si mohou užívat klasických radostí dovolené – sport, výlety, relaxace, společenské programy atd.

Nabídka jazykových škol zahrnuje jak pobytové kurzy v rekreačně atraktivních oblastech (v ČR či zahraničí), tak intenzivní docházkové kurzy v místě bydliště spojené s nějakou volnočasovou aktivitou (jako je například angličtina se squashem v Brně).

Pobytové kurzy společně dospělých a dětí

Jsou zejména lákadlem pro rodiče, kteří si rádi užijí aktivní dovolenou s dětmi ale nechtějí je mít celý den na starosti. Rodiče a děti se učí totiž během dne převážně odděleně, teprve odpolední volný čas tráví spolu na výletech a při hrách. V případě, že výuka probíhá společně, měly by být vždy zapojeny děti i dospělí. Samozřejmý je ohled na rozdílné schopnosti soustředění se u dětí a dospělých.
Mgr. Maria Zukalová , ředitelka jazykové školy Astra nám upřesnila: „Výuka dětí probíhá hravou formou. Celý jazykový kurz probíhá na jednotné téma – např. pohádek, pověstí, historie, letos je to téma Excalibur. Vyučuje se v budově i venku – některé programy jsou zaměřeny spíše na pobyt uvnitř budovy, jiné naopak využívají venkovního prostředí, rybníku s lodičkami, luk a lesů. Angličtina je zakomponovaná do celého dne, k čemuž přispívá i přítomnost rodilých mluvčích.“

Pobytové kurzy v ČR

Míst k pobytovému kurzu se u nás nabízí taková škála, že si vybere opravdu každý. Na výběr je rekreační dovolená u vody, pobyt uprostřed přírody na Šumavě i program s vyjížďkami na koních a moho dalších.

Intenzivní jazykové kurzy v zahraničí

V tomto případě česká jazyková škola funguje jako zprostředkovatel. Spolupracuje většinou s několika jazykovými školami v zahraničí, které nabízejí buď pouze výuku nebo i ubytování. Proto se dvakrát vyplatí být obezřetný při výběru – dívat se nejen na cenu, ale i na lokalitu, kvalitu a zkušenosti.

Ani tomto případě se od vás samozřejmě neočekává, že strávíte celou dovolenou v učebně. Některé školy nabízejí bohatý doprovodný nebo sportovní program.

Jak hledat?

Intenzivní jazykové pobytové kurzy v Čechách i zahraničí hledejte v nabídce jazykových škol na portále www.jazykovky.cz.

[Hledání jazykových škol nabízejících pobytové jazykové kurzy]

Související články:

Letní kurzy: doma nebo v zahraničí? 

Letní studijní a pracovní pobyty v EU

Pořádá vaše škola akce, o kterých by naši čtenáři měli vědět? Dotazy a náměty nám pište do redakce: redakce@jazyky.com.

 

 

Jazykové školy v konkrétních městech hledejte zde:

Jazykové školy Praha

Jazykové školy Brno

Přidat komentář