Krátce o studiu v Austrálii

Do Austrálie přichází ročně okolo 180 tisíc zahraničních studentů a to z více jak osmdesáti zemí světa. Čechy a Slováky láká kromě jiného i  odlišný systém výuky, který obecně klade menší důraz na teorii a pouhé memorování informací. Prioritou je zde bezesporu praktická aplikace nabytých vědomostí.

Studium angličtiny

Jazykové školy nabízejí kurzy obecné angličtiny, obchodní angličtiny, přípravu na všechny Cambridge zkoušky, přípravu na IELTS, TOEFL, akademickou angličtinu atd… Studium jazyka lze zahájit libovolné pondělí, jen některé speciální kurzy, např. FCE (First Certificate – Cambridge) začíná v konkrétní termíny. (21/03/2005, 19/09/2005, 03/01/2006). Příjemným faktem je i to, že každý český i slovenský student může počítat se slevou až 25% z běžného školného účtovaného ostatním studentům z jiných států. Ceny pro Čechy a Slováky se tedy pohybují okolo $190 až $230 AUD týdně. Standardně výuka na jazykových školách probíhá 25 hodin týdně.

Australská víza

Každý český student musí před plánovaným studiem v Austrálii zažádat o studentská víza. Se studentským vízem získáte možnost pracovního povolení s omezením 20 pracovních hodin týdně. Toto omezení neplatí v době oficiálních školních prázdnin. Poplatek za studentské vízum je nyní 410 AUD, ve Vídni se tento poplatek ovšem platí v Euro a odpovídá částce 255 Euro. Podmínky pro získání studentského víza se mění v závislosti na typu školy nebo kombinaci škol, na kterých se student chystá studovat. Studentská víza se vydávají na délku vašeho kurzu + 1 měsíc. Víza si můžete zařídit sami a nebo za pomoci agentury. Dejte pozor právě na výběr vhodné agentury. Správně postavená žádost o studentská víza ovlivní vaší situaci v Austrálii, jako například schopnost si víza prodloužit nebo možnost výběru nebo změny školy. S vízem se spolehněte na registrovaného emigračního poradce, který Vám zaručí přesné a spolehlivé informace.

Potřebujete kvalitní překlad? Vybírejte z naší nabídky: překlady němčina, překlady polština, překlady ruština, překlady španělština.

Přidat komentář