Konference učitelů angličtiny

V březnu letošního roku se v Brně již pošesté uskuteční Mezinárodní konference učitelů angličtiny. Hlavním organizátorem této zajímavé a svého druhu výjimečné akce je brněnská jazyková škola P.A.R.K. Některé bližší informace jsme získali od ředitele školy pana Romana Kožnara.

Rozhovor s Romanem Kožnarem

Jaký je program vaší konference?

Jedná se o jednodenní akci, při které mají učitelé angličtiny zejména středních, vysokých a jazykových škol možnost navštívit několik z bezmála dvaceti nabízených seminářů. Tyto praktické semináře prezentují zkušení školitelé z významných škol a jazykových institucí z České republiky i zahraničí. Hlavním rozdílem oproti řadě jiných akcí podobného druhu je skutečnost, že tuto konferenci pořádá škola, a ne prodejci výukových materiálů, program je tedy vzdělávací a orientovaný na praktické věci, a ne tolik na reklamu vydavatelů.

Co přesně znamenají "swapshops" uvedené v programu?

Tato část konference má vždy velký ohlas, takže se stala již stabilní součástí programu. Jedná se o tzv. dílny, aktivní semináře, během kterých školitelé prezentují krátké aktivity, do nichž se zapojují i účastníci, kteří si je tak mohou sami přímo vyzkoušet a následně je jednoduše použít ve svých hodinách.

Bude na konferenci opět nějaký "hlavní" přednášející?

Myslím, že hlavní přednášející jsou jednou z nejatraktivnější částí našeho programu. Konferenci zahajuje paní Christina Latham-Koenig, která je spoluautorkou jedné z nejúspěšnějších sérií moderních učebnic angličtiny ENGLISH FILE. Na naší škole již přednášel druhý autor série pan Clive Oxenden a jeho prezentace měla velký úspěch. Jeho kolegyni předchází vynikající pověst, takže jsme opravdu všichni velice zvědavi.

Má konference i nějaký doprovodný program?

Každý z účastníků obdrží zdarma dvě kvalitní učebnice a praktické materiály k výuce z nakladatelství Oxford University Press, které je spolupořadatelem konference. Učebnice a další vzdělávací produkty tohoto nejvýznamnějšího nakladatelství na českém trhu si návštěvníci budou moci navíc zakoupit za speciální konferenční ceny. Řadu knížek i jiných praktických cen lze také vyhrát v rámci závěrečné  soutěže. V neposlední řadě nabízí kvalitní a rozsáhlé prostory gymnázia Křenová, ve kterých se tato akce koná, řadu příležitostí k více či méně formálním setkáním s kolegy ze stejného oboru.

Přehled akcí na Jazyky.com

Rozhovor jsme připravili v rámci mediální spolupráce s organizátory této konference. Informace k dalším vzdělávacím akcím, seminářům a konferencím souvisejících s jazykovým vzděláváním, pracovními příležitostmi nebo se studijně-pracovními programy v zahraničí najdete v našem Přehledu akcí.

Své dotazy a připomínky k tématu článku posílejte na adresu redakce@jazyky.com.

Jazykové školy v konkrétních městech hledejte zde:Jazykové školy PrahaJazykové školy Brno

Přidat komentář