Konference učitelů angličtiny

V březnu letošního rokuse v Brně již popáté uskutečníMezinárodní konference učitelů angličtiny. Hlavnímorganizátorem této zajímavé a svéhodruhu výjimečné akce je brněnská jazykováškola P.A.R.K. Některé bližší informace jsmezískali od ředitele školy pana Romana Kožnara.

Rozhovor s Romanem Kožnarem

Jaký je program vaší konference?

Jedná se o jednodenní akci, při které mají učitelé angličtiny zejména středních, vysokých a jazykových škol možnost navštívit několik z bezmála dvaceti nabízených seminářů. Tyto praktické semináře prezentují zkušení školitelé z významných škol a jazykových institucí z České republiky i zahraničí.

Hlavním rozdílem oproti řadě jiných akcí podobného druhu je skutečnost, že tuto konferenci pořádá škola, a ne prodejci výukových materiálů, program je tedy vzdělávací a orientovaný na praktické věci, a ne tolik na reklamu vydavatelů.

Co přesně znamenají "swapshops" uvedené v programu?

Tato část konference má vždy velký ohlas, takže se stala již stabilní součástí programu, dokonce se ještě více rozšířila. Jedná se o tzv. dílny, aktivní semináře během kterých školitelé prezentují krátké aktivity, do nichž se zapojují i účastníci, kteří si je tak mohou sami přímo vyzkoušet a následně je jednoduše použít ve svých hodinách.

Bude na konferenci opět nějaký "hlavní" přednášející?

Myslím, že právě letos jsou hlavní přednášející jednou z nejatraktivnější částí našeho programu. Konferenci zahajuje pan Michael Swan, který je v našem oboru bezesporu jedním z „guru“.

Mnozí z nás jistě znají jeho učebnice a kniha Practical English Usage je pro lektory angličtiny takřka bible.  Pro nás osobně  je opravdu ctí, že si pan Swan vybral ve svém nabitém celosvětovém programu právě naši konferenci, a navíc již podruhé.

Má konference i nějaký doprovodný program?

Každý z účastníků obdrží zdarma dvě kvalitní učebnice a praktické materiály k výuce z nakladatelství Oxford University Press, které je spolupořadatelem konference.  Učebnice a další vzdělávací produkty tohoto nejvýznamnějšího nakladatelství na českém trhu si návštěvníci budou moci navíc zakoupit za speciální konferenční ceny. 

Řadu knížek i jiných praktických cen lze také vyhrát v rámci závěrečné soutěže. V neposlední řadě nabízí kvalitní a rozsáhlé prostory gymnázia Křenová, ve kterých se tato akce opět koná, řadu příležitostí k více či méně formálním setkáním s kolegy ze stejného oboru.

Přehled akcí na Jazyky.com

Rozhovor jsme připravili v rámci mediální spolupráce s organizátory této konference. Informace k dalším vzdělávacím akcím, seminářům a konferencím souvisejících s jazykovým vzděláváním, pracovními příležitostmi nebo se studijně-pracovními programy v zahraničí najdete v našem Přehledu akcí.

Máte tip na nějakou zajímavou akci, která by se měla v našem přehledu akcí objevit? Napište nám redakce@jazyky.com.

 

Jazykové školy v konkrétních městech hledejte zde:Jazyková školaJazyková škola PrahaJazyková škola Brno

Přidat komentář