Jazykové zkoušky LCCI přicházejí

Chcete mít důkaz o své znalosti angličtiny? Nebo potřebujete v zaměstnání doložit, že rozumíte obchodní angličtině? Vyberte si zkoušku Pearson LCCI International Qualifications a máte vyhráno. Tento prestižní jazykový certifikát uznávají firmy, instituce EU i řada univerzit. A nyní je možné jej získat i v Praze, kde se akreditovaným zkušebním centrem stala jazyková škola Glossa.

LCCIstudenti

Proč LCCI?

Zkoušky LCCI (London Chamber of Commerce and Industry – Londýnská komora obchodu a průmyslu) jsou ty pravé zkoušky z angličtiny pro vaši profesní dráhu. Jako jazykovou kvalifikaci zaměstnanců státní správy je uznává ministerstvo školství, kromě toho jsou zkoušky součástí firemního vzdělávání v řadě mezinárodních společností, jako jsou AEG, Audi, Bosch, Siemens, Unilever, atd. Pro personální oddělení v podstatě neexistuje lepší doklad vaší úrovně angličtiny.

Kromě toho uznávají LCCI certifikáty zahraniční univerzity jako doklad o splnění jazykové úrovně nutné pro studium. Platí to jak pro univerzity ve Velké Británii, tak pro Austrálii, Nový Zéland, Itálii nebo Polsko.

Jaké druhy zkoušky existují?

LCCI certifikáty jsou ve dvou variantách. Všeobecnou angličtinu pokrývá JETSET ESOL, pro obchodní angličtinu slouží English for Business.

  • Všeobecná angličtina

Zkouška JETSET ESOL má tři části: Listening, Reading a Writing. Navíc můžete složit ještě nepovinnou část Speaking. Každá dovednost je zkoušená krátkým testem, který obsahuje srozumitelné otázky vycházející z běžné každodenní komunikace. To ocení každý, kdo se zrovna nevyzná ve všech gramatických poučkách, ale nemá problém s komunikací a dorozuměním. Právě o to totiž jde.

Na zkoušku vás skvěle připraví i běžný jazykový kurz, nemusíte si platit drahé přípravné kurzy, jako je to u jiných certifikátů.

Více informací o zkoušce JETSET ESOL najdete zde.

  • Obchodní angličtina

English for Business je nejlepší zkouška pro obchodní angličtinu, jakou si můžete přát. Odpovídá přesně tomu, s čím se můžete v práci setkat. Ani tady vás nečekají náročné gramatické testy. Naopak, v povinných částech Reading a Writing budete řešit stejné úkoly, jaké vás potkávají v zaměstnání. A stejně je tomu ve volitelných Speaking a Listening.

Pokud tedy v práci angličtinu běžně používáte, nemusíte ani chodit na žádný speciální kurz.

Více informací o zkoušce English for Business najdete zde.

Kolik to stojí?

Ceny zkoušek jsou různé, liší se podle jednotlivých úrovní. U všeobecné angličtiny zkouška stojí od 1650 Kč do 1850 Kč, nepovinná část Speaking vás pak vyjde na 950 Kč. U obchodní angličtiny se ceny pohybují mezi 2050 Kč a 3150 Kč, nepovinné Listening a Speaking opět stojí vždy dalších 950 Kč.

Jaké jsou úrovně?

Zkoušky můžete složit, ať už mluvíte plynně, nebo s angličtinou teprve začínáte. LCCI jsou pro všechny úrovně od začátečníků (A1) až po pokročilé (C2).

Potřebuji pro zvládnutí kurz?

To je na zkouškách LCCI to nejlepší. Vycházejí z běžné každodenní komunikace, takže absolvování speciálního kurzu není vůbec potřeba. Testuje se to, jak se dokážete dorozumět, na gramatické poučky se neklade takový důraz jako u zkoušek v rámci jiných certifikátů.

Kdy a kde se zkoušky konají?

Zkoušky LCCI se konají pravidelně na podzim, v zimě a na jaře. Akreditovaným zkušebním centrem je Glossa – škola jazyků. Pro firmy a instituce není problém zajistit i libovolný termín zkoušky na míru. Více informací zjistíte na webu www.glossa.cz/mezinarodni-zkousky.

 

LCCI-Glossa-akreditace

 

Autor: Glossa.cz

 

Další informace o jazykových zkouškách z angličtiny a přípravě na ně.

Přidat komentář