Jaro je tady, zkuste se učit mimo učebny

Ke kvalitnímu studiu je potřeba klid a koncentrace. Ne všem ale vyhovuje často velmi strohé prostředí učeben jazykových škol. Pro domácí přípravu je pak nejčastější domácí studium, ale ani to nemusí přinést vždy efekt. Kde se dá ještě učit a jak by učebna měla vypadat?

 Prostor učebny pro efektivní studium

141183693Jazykové školy nejčastěji vyučují kurzy ve svých učebnách. Dnes už neplatí, že se jedná o bílé místnosti, které připomínají základní školu ze starých filmů. Moderní prostory zdobí obrázky, poznámky, slovíčka nebo tabulky s gramatikou.

Význam je kladen také na barvy stěn. Vědci stále potvrzují, že různé barvy evokují v lidech různé pocity a navozují rozdílné nálady. Nejde pouze o vědomé vnímání barev. Mozek registruje barvy i podvědomě. Oblíbenou barvou je zelená, která povzbuzuje touhu dozvědět se něco nového a mozek se tak snáze otevírá novým vědem. Další barvou, která podporuje zejména kreativního ducha je žlutá. Naopak tmavé syté stěny vyvolávají úzkost a v učebně by je čekal málokdo.

Individuální lekce kdekoli si řeknete

160470551Od běžných docházkových kurzů se odděluje v mnoha věcech individuální výuka. Mezi velké výhody individuálního studia patří volba místa výuky. Lektor je k dispozici pouze jednomu, nebo výjimečně dvěma studentům, a je tedy možné domluvit si studium jinde. Právě teď, v době, kdy je venku pěkné počasí, je výuka mimo učebnu ideální motivací. Čerstvý vzduch okysličuje mozkové buňky, odpadá bolest hlavy, kterou nejeden student trpí a je možné do konverzace zapojit okolní prostředí.

Samostudium v knihovně nebo kavárně

Pro postup ve výuce je potřeba věnovat určitou pozornost domácí přípravě. Na lekci by studenti měli chodit připravení, s hotovými úkoly a s naučenou již probranou látkou. Kde se ale pohodlně učit, když doma každého láká spíše počítač, televize nebo oblíbenější knížka než učebnice angličtiny?

students friends hanging out outsideV jarních a letních měsících je ideální místo právě venku v parku. Na dece s učebnicí se učí opravdu skvěle. Pokud ale žáci využívají ke studiu počítač je potřeba uzavřený prostor, který nabízí připojení na WiFi, elektrický proud pro napájení baterie a prodej nápojů, ideálně oblíbené kávy. Mezi běžná místa studentů patří knihovny, ať už vysokoškolské nebo veřejné, které jsou pohodlně přístupné po celý den. Při studiu se pak hodí možnost zapůjčit si prezenčně učebnici, slovník nebo knihu v cizím jazyce. Bohužel nevýhoda knihoven je nutnost být opravdu potichu a absence možnosti konzumovat nápoje nebo jídla. Tento problém se dá vyřešit studiem ve vysokoškolských, literárních nebo i běžných klidných kavárnách. Po větších městech je jich celá řada, stačí se poptat spolužáků nebo kamarádů.

 Nevidíte posun ve své výuce?

Zkuste si různá místa pro studium doma a zaměřte se také jak vypadá učebna ve vaší jazykové škole. Možná natrefíte na důvod, proč se vám do výuky nechce nebo se nikam neposunujete. Pak je na čase se o tom pobavit přímo s lektorem a zkusit změnit místo výuky. Na lekce se pak budete těšit a domácí příprava půjde s úspěchem ruku v ruce.

Přidat komentář