Jak získat to, o čem sníte

Práce na krásném ostrově

Je ráno, krásné brzké ráno na ostrově Ibiza a já se právě chystám vyrazit na pláž a připravit lehátka, slunečníky a otevřít místní minibar. Už brzy po otevření sem začnou proudit davy lidí, kteří si chtějí užít příjemné ráno. Jsem totiž na letní brigádě v jednom ze španělských letovisek na Baleárských ostrovech.

Skvělá práce, dobré peníze, spousta nových přátel. A k tomu získávám nové zkušenosti se španělsky mluvícími domorodci, samozřejmě myslím místní obyvatele. Jak jsem se sem dostala? Tak abych pravdu řekla… Crrrrrrrr ….

Výlet po Karibiku a Středomoří

Je slunečný den a já jsem na výletní lodi Monarch mezi dalšími osmy sty zaměstnanci. Jako plavčice a barmanka v jedné osobě na horní palubě. Na starosti mám turisty převážně za Španělska, kteří se vydali na okružní cestu pro Středomoří. Tak, jako mí další studentští spolupracovníci. Je nás tu celkem na brigádě šest.

Celý den „běhámeokolo bazénu a staráme se o suchou podlahu a mokré klienty. Osobně taky nosím drinky na přání k lehátkům a ovoce k baru, kde se schází “all inclusive” turisti, většinou rodiny s dětmi nebo mladé páry. Je to má druhá cesta na této lodi a moje španělština je už téměř dokonalá. Takže: ¿Qué le gusta beber? … Crrrrrrr ….

Turistkou i studentkou ve Španělsku

Máváme na projíždějící auta a stopujeme. Vím, není to bezpečné, ale ten kus cesty přeci nepůjdeme pod bezmračným nebem pěšky. Začínáme kousek za Barcelonou, kam jsme s přítelem včera přiletěli. Za týden nastupujeme na kurzy španělštiny pro pokročilé, tak chceme poznat okolí.

Začínáme tedy svou cestu u pláže Playa del Gavá jižně od Barcelony a dalším cílem bude… … Crrrrrrr …. Zvoní budík ….

Návrat do reality

De-spa-cito – Quiero respirar tu cuello despacito, Deja que te diga cosas al oido
Para que te acuerdes si no estás conmigo… Zvoní mobil ….

Je čas vstávat. Je osm hodin ráno a dnes se ještě musím připravit na test ze španělštiny, který píšeme v mém odpoledním jazykovém kurzu španělštiny. Loni v říjnu jsem si dala přihlášku na jazykovou školu Amigas v Brně, abych si mohla splnit své sny o cestování i výdělku v zahraničí. A Amigas v centru Brna byla jasná volba.

Láká mě Španělsko, Baleárské ostrovy, výlety lodí i cestování po Španělsku. Tyhle a podobné sny mám často. Teď se ale těším na odpoledne, kdy zase ve škole uslyším: “Buenos dias estudiantes…” Zkusila jsem kurz Callanovou metodou a z výsledků jsem nadšená. Jeden rok a mluvím. Ještě jeden rok a v létě vyrážím cestovat. A pak možná studium španělštiny v Barceloně nebo u nás na vysoké škole. Studentský život je krásný život.

Rozhodnutí přihlásit se do jazykové školy Amigas bylo jedno z nejlepších a doporučuji to všem, kteří jsou na tom podobně jako já. Callanova metoda je skvělá.

Kamila z Brna

 

Přidat komentář