Jak učit děti anglicky

Nepodceňte výuku jazyků u dětí a začněte co nejdříve. Kdy ale začít s výukou dětí, abyste naopak nezačali moc brzy? Jak začátek malému žákovi neznechutit a naopak ho co nejvíc naučit? Promyslete vše dopředu a proberte pro a proti.

Domluvit se i za hranicemi

„Jazyková a kulturní rozmanitost jsou jednou z hlavních předností Evropské unie,“ říká Androula Vassiliou, komisařka pro vzdělávání, kulturu, mnohojazyčnost a mládež v TZ Evropské komise. „Výuka jazyků usnadňuje komunikaci mezi lidmi a zeměmi a rovněž podporuje přeshraniční mobilitu a integraci migrantů. Těší mě, že dokonce i naši nejmladší občané mohou zažívat radost z objevování cizích jazyků. Nabádám lidi také k tomu, aby se nezaměřovali pouze na nejvíce používané jazyky a dopřáli si potěšení z nesmírné jazykové rozmanitosti Evropy,“ dodává Vassiliou.

Angličtina patří mezi nejpopulárnější jazyky nejen ve výuce dospělých, ale také u dětí. Většina rodičů tento jazyk považuje za základ a nejlepší vklad do budoucnosti. Trend a rady vědců jsou jasné, začít co nejdříve.

Já umím anglicky, ty budeš taky!

164778357Sami mluvíte anglicky, tak proč byste nezačali učit své dítě? Samozřejmě můžete, přesto větších cílů dosáhnete, pokud dítě zapíšete přímo do jazykového dětského kurzu pořádaného jazykovou školou. Na dítě můžete doma mluvit cizím jazykem, ale pokud není angličtina jedním z vašich mateřských jazyků, těžko se vyhnete určitým problémů.

Problém může nastat při výuce výslovnosti. Pokud vám jazyk není vrozený a sami jste se ho učili může být vaše výslovnost zkreslená. Vaše dítě tak může být zatíženo špatnou výslovností, které se těžko zbavuje.

Ideální je zapojit jazyk do vaší běžné denní komunikace s dítětem. U kojenců, batolat a malých dětí je dobré si jazyk osvojit automaticky a nenuceně pomocí písniček, říkanek a básniček. Mluvte na dítě ve většině případů samozřejmě v rodném jazyce, ale pokud máte chuť a dítě je uvolněné a dobře naladěné, zařaďte do programu i pojmenování věcí v angličtině.

Věřte profesionálům

161728008Ne každý rodič je vhodným učitelem pro své dítě. Nejen, že neumíte látku vhodně vysvětlit a nevíte jak vlastně na to, můžete také svým vztahem k dítěti výuce hodně uškodit. Dítě často cizího lektora vnímá lépe, více se naučí a je koncentrované. Doma s mámou nebo tátou je tolik věcí důležitějších, než hodina angličtiny.

Oproti vám lektoři přesně ví, jak dítě k jazyku vést a je vyvarujete se tak chyb, kterých se pak v dospělosti špatně zbavuje.  Investice do jazykového kurzu pro vaše děti je tou nejlepší.  Hravou a zábavnou formou v nich podpoříte zájem o jazyk, který už budete dále pouze rozvíjet. V dnešní době je znalost cizího jazyka klíčová. Podpořte vývoj svých dětí a zapište je do jazykového kurzu.

Široký výběr na jednom místě

Jazykovou školu, do které dítě zapíšete, vybírejte velmi pečlivě. Na portálu Jazykovky.cz naleznete celou škálu jazykových kurzů pro děti ve vašem městě. Zadejte pohodlně do filtru na titulní stránce o co přesně máte zájem a dejte Vyhledat kurzy. Vyjede vám seznam kurzů ve vámi zvolených kritériích.

Vybrané jazykové školy oslovte a následně navštivte osobně i s dítětem. Ideální je jít rovnou na zkušební hodinu, kterou dnes již většina jazykových škol pořádá automaticky. Vy i dítě zjistíte, jaký je lektor, kde výuka probíhá a jak se s dětmi pracuje. Váš názor je bezpochyby nejdůležitější, ale i malý student musí být spokojený. Pokud se bude vše líbit vám i dítěti, našli jste ten pravý kurz. Vyplatí se hledat, protože platí známé, kdo hledá, najde! Pokud se chcete dozvědět ještě další informace o jazykových kurzech pro děti, můžete se podívat na přehled jazykových škol pro děti.

Přidat komentář