Jak strávit rok studia na střední škole v zahraničí

Přemýšlíš o studiu na střední škole v zahraničí? Využij služeb profesionálů, kteří ti pobyt kompletně zajistí a odjeď studovat střední školu na akademický rok nebo semestr do zahraničí. Získáš životní zkušenosti, jazykový pokrok, nová přátelství, poznáš zvolenou zemi, tradice, historii a životní styl ve vybrané zemi.

Navštiv zemi, která tě nejvíc láká!

Vybírat můžeš hned z několika zemí. Kupříkladu s agenturou STUDYLINE, která se na českém trhu pohybuje již 14 let, se můžeš vydat na půlroční nebo roční studium střední školy do USA, Německa, Velké Británie, Irska, Malty, Austrálie, Nového Zélandu, Kanady a mnoha dalších zemí. V daných zemích spolupracuje jen s prověřenými a uznávanými školami a organizacemi a samozřejmostí je, že zájemcům o rok na střední škole v zahraničí poskytuje kompletní servis při jeho vyřizování a podporu po celou dobu jeho trvání.

Studium na střední škole v USA – nejpopulárnější středoškolský program

Největší zájem je o výměnný program – studium na státních středních školách v USA. Studenti na nich studují zdarma a bydlí v hostitelských rodinách, které tuto službu vykonávají dobrovolně, tzn. bez nároku na odměnu. To v žádném případě nesnižuje kvality těchto škol a rodin, ba naopak tento fakt zvyšuje atraktivitu programu, protože se tím velmi snižují náklady na pobyt. Výběr rodiny a školy provádí zkušení koordinátoři na základě zaměření, koníčků a zájmů studenta. Umístění může být kdekoliv po celých Spojených státech, za příplatek lze zvolit umístění v jednom z pěti regionů v USA nebo ve vybraném státu (to ale lze uplatnit většinou jen do konce roku, poté již jsou tyto možnosti, kvůli velkému zájmu o program, plně obsazené). Zájemci o tento program musí splnit určité požadavky:

  • věk 15 – 18,5 roku (v době nástupu do programu)
  • angličtina na minimálně středně pokročilé úrovni (nejméně 3 roky studia angličtiny, dobré hodnocení od učitele angličtiny)
  • úspěšné složení jazykového SLEP Testu (min. 45 bodů)
  • průměr známek na vysvědčení nejhůře 3
  • emocionální vyzrálost, perfektní zdravotní stav

Studium na střední škole ve Velké Británii (Anglie, Irsko, Skotsko) – NOVINKA

Státní školy se ve Velké Británii nacházejí především v menších městech, což je obrovská výhoda co se orientace a začlenění do kolektivu a samozřejmě i bezpečnosti týče. Také naprostá většina hostitelských rodin se nachází v pěší vzdálenosti od školy. Právě hostitelská rodina bude na vás dohlížet. Bude vám poskytovat rodinné zázemí a tolik potřebnou podporu. Rodiny jsou vybírány podle těch nejpřísnějších kritérií a samotné přiřazování probíhá na základě přihlášky do programu, ve které jsou uvedeny zájmy, koníčky, celkový profil a charakter studenta. Požadavky pro roční studium na střední škole ve Velké Británii splňují studenti ve věku 15-18 let, tedy ti, kteří u nás střední školu fakticky studují. Uchazeči by měli mít dobré studijní výsledky, motivaci ke studiu a v neposlední řadě by také měli být emocionálně vyspělí a bez vážných zdravotních komplikací. Školní rok se zde dělí na trimestry, proto nejkratší možnou dobou studia jsou již 3 měsíce.

Pokud přemýšlíš o tom, zda se Ti studium na střední škole v zahraničí vyplatí, tak agentura STUDYLINE jednoznačně doporučuje studium v zahraničí jako dobrou investici. Pobytem docílíš toho, mít:

  • pokročilou znalost cizího jazyka
  • životní zkušenosti
  • zodpovědnost sám za sebe
  • plnou samostatnost
  • nové přátele

Nech si s možnostmi studia střední školy v zahraničí poradit

Pokud máš jakékoli otázky, navštiv jednu z poboček, kde Ti bezplatně poradí s možnostmi studia střední školy v zahraničí. Pobočky jsou v Praze, Brně, Plzni a Liberci a poskytnou Ti bezplatnou konzultaci i perfektní servis při vyřizování studia. Jakýkoli dotaz či domluvení schůzky můžeš vyřídit i telefonicky.

Přidat komentář