Italština na internetu zdarma

Na českém internetu byl spuštěn nový jazykový portál Italština
Online
– vše o italštině. Jedná se o poslední součást projektu Jazyky-On-Line,
který má studentům usnadnit cestu ke studijním materiálům na internetu.
Italština na internetu zdarmajazykové zkoušky z italštiny, jazykové
kurzy italštiny
a obchody s učebnicemi italštiny jsou základní
části stránek.

Italština na jednom místě

Portál Italština on-line dá studentovi k dispozici přehled o všech internetových stránkách na českém i zahraničním internetu zaměřených na jazykové vzdělávání s důrazem na italštinu.

Co naleznete na stránkách www.italstina-on-line.cz?

1) Kurzy italštiny

Na první záložce v horní části stránky naleznete možnost Kurzy italštiny.

Zde naleznete seznam jazykových škol a jejich kurzů ve vašem regionu. Proklikávat můžete mezi vyhledáváním jazykového kurzu, školy, studia v zahraničí či přímo zaslat poptávku více školám najednou. Je to hlavně díky svázání portálu s celkovou databází www.Jazykovky.cz. Návštěvník stránek si může zvolit několik parametrů hledání, uzpůsobit tak konečný výpis nabízených kurzů svým požadavkům a není nucen zdlouhavě se probírat stránkami jednotlivých škol.

2) Zkoušky a jazykové certifikáty z italštiny

Další záložkou jsou Zkoušky z italštiny, kde se vám zobrazí informace o jazykových zkouškách a certifikátech spolu se základními informacemi o nich. Informace jsou čerpány z databáze www.JazykoveZkousky.cz.

3) Italský rozcestník

Pro studenty italštiny je velmi přínosnou a zajímavou částí třetí záložka Italský rozcestník, obsahující odkazy na stránky ostatních portálů o italštině. Nabízí informace o studiu a výuce italštiny, studijní texty či materiály. Rozcestník tematicky třídí informace a rozlišuje jejich studijní zaměření. Neomezuje se přitom pouze na české weby, ale upozorňuje i na cizojazyčné portály obsahující užitečné materiály pro studenty.

Italský rozcestník jim ulehčí cestu zejména v případě, kdy hledají konkrétní věc – např. maturitní otázky z italštiny, italskou gramatiku, italský slovník online apod.

I lektoři a učitelé zde naleznou náměty pro ozvláštnění výuky či přímo worksheety k učebnicím apod.

Velkým kladem je i ohodnocení stránek od jedné do desíti a několik slov o funkci a zaměření odkazovaného portálu. Student se tedy dozví základní informace ještě dříve, než na samotný odkaz klikne.

4) Obchod

Poslední částí, teprve vznikající, je virtuální obchod, přesněji řečeno databáze internetových i kamenných obchodů se studijními materiály. Kromě učebnic, materiálů k přípravě na jazykové zkoušky z italštiny či doplňkových učebnic italské gramatiky, zde lze nalézt i výuková CD, software či elektoronické slovníky.

Na stránkách Italština OnLine tak naleznete opravdu vše, co ke svému studiu italštiny potřebujete.

Angličtina Online – vše o angličtině na internetu

Němčina Online – vše o němčině na internetu

Francouzština Online – vše o francouzštině na internetu

Španělština Online – vše o španěštině na internetu

 

Přidat komentář