Internetové univerzitní kurzy

Chtěli byste studovat v zahraničí, ale nemáte finanční prostředky, přestože navštěvovat kurzy na univerzitě třeba ve Spojených státech amerických je pro vás nedostižný sen? Ukážeme vám, jak můžete studovat na Massachusetts Institute of Technology z pohodlného křesla u vašeho počítače.

MIT OpenCourseWare

Systém otevřených kurzů MIT – Massachusetts Institute of Technology – je databáze klasických  kurzů minulých let na univerzitě v Massachusetts. Můžete absolvovat univerzitní kurz, který vás zajímá, ovšem bez nutnosti stát se kmenovým studentem školy.

Materiály jsou k dispozici ke stažení v komprimovaném formátu ZIP, obsahují Power Point prezentace, obrázky zachycující výsledné práce studentů, PDF dokumenty a další. Audio či video materiály jsou k dispozici k dodatečnému stažení.

Na stránkách MIT Open CourseWare je aktuálně 1700 kurzů.

Jak hledat:

V levém sloupci menu kliknete na VIEW ALL 1700 COURSES. Zobrazí se vám seznam oborů a po zvolení konkrétního oboru (např. Economics) se otevře tabulka se seznamem dostupných kurzů.

Vyberte si kurz zaměření, které hledáte (např. Economics and Psychology), zobrazí se vám detailní informace kurzu – obsah, vyučující. V levém menu naleznete sylabus kurzu, časový rozvrh, poznámky vyučujícího a pracovní úkoly pro studenty (Assignments).

Jak si kurz stáhnout:

V levém menu detailu kurzu naleznete i volbu Download this Course.

Otevře se vám stránka s návodem a odkazem, pomocí kterého lze zazipovaný kurz stáhnout. Soubor se uloží na Vámi zvolené místo na disku počítače.

Jak se souborem pracovat:

Otevřete si soubor ZIP ve svém počítači.

Rozklikněte soubor, který je pojmenovaný datem, kdy kurz na univerzitě probíhal (v případě příkladu Economics and Psychology se jmenuje 14-13Spring2004). Přečtěte si návod k použití ReadMe.txt. Další použití je na vás.

Audio a Video materiály jsou ke stažení na webových stránkách MIT OpenCourseWare v levém sloupci menu – Audio/Video Courses .

Další otevřené kurzy jiných univerzit naleznete na stránkách http://www.ocwconsortium.org/

Podobné tipy ke studiu hledejte i v jazykovém rozcestníku Angličtina On-line.

Potřebujete kvalitní překlad? Vybírejte z naší nabídky: tlumočení italština, překlady z angličtiny, překlad němčina a překlad španělština.

Přidat komentář