Internetové tipy – německá slovíčka

Dnes rozšíříme naši rubriku výukových materiálů na internetu zdarma o
další tipy pro studenty němčiny. Čerpali jsme z jazykového rozcestníku
Němčina Online – vše o němčině.

 

Portal Fremdsprache Deutsch
Jednoduše provedené stránky se spoustou cvičení na slovní zásobu všech úrovní, ale i gramatická cvičení, dále poslechy, videa a mnoho dalšího. Ideální pro studenty, kteří si chtějí zdokonalit znalosti němčiny.

Ralf Kinas
Komplexní výukový portál zaměřený na procvičování němčiny. Obsahuje velké množství testů, kvízů, všestranné procvičování gramatiky, slovíček, porozumění textu atd.

Schubert
Velmi kvalitně zpracovaný systém gramatických cvičení v různých úrovních pokročilosti (A1–C2). Obsahuje jak interaktivní testy, tak i studijní materiály obsahující klíč se správnými odpověďmi.

Korrekturen
Tento portál se zaměřuje na nový německý pravopis a jeho použití v praxi. Je možné ověřit si své znalosti pomocí kvízu, jednoduše vyhledávat v abecedním seznamu, či zvolit rubriku „oblíbené chyby“, kde se můžete poučit z často vyskytujících se chyb.

Openthesaurus
Velmi pěkné stránky, určené především pro pokročilejší, nabízí vyhledávání synonymních výrazů, dokonce se lze zaměřit pouze na rakouské či švýcarské výrazy.

Vocabulary Guide
Interaktivní ilustrovaný slovníček němčiny. Výrazy jsou tematicky roztříděné (der Körper, die Haustiere, die Wissenschaft…). Po najetí myší na obrázek se u kurzoru zobrazí slovíčko a audio systém přehraje výslovnost. Vhodné i pro naprosté začátečníky a pro rozšíření slovní zásoby pokročilých.

teachSam
Tento rozsáhlý portál bude užitečný především studentům vědních a společenských oborů, kteří si chtějí rozšířit německou slovní zásobu ke studiu. Je přehledně rozdělen do rubrik a tudíž dovoluje snadnou orientaci. Najdete zde rubriky jako dějiny, literatura, německý jazyk, psychologie, politika atd.
Jazyk portálu: němčina

Vše o němčině naleznete na www.nemcina-on-line.cz.

Potřebujete kvalitní překlad? Vybírejte z naší nabídky: tlumočení italština, překlady z angličtiny, překlad němčina a překlad španělština.

Přidat komentář