Hraběnka Sophie zavítala do pražské jazykovky

Návštěvy členů britské královské rodiny jsou vždy zajímavou a nevšední událostí. Letos v březnu do Prahy přijela na státní návštěvu hraběnka z Wessexu, Sophie, spolu se svým manželem Edwardem, nejmladším synem královny Alžběty II. Při této příležitosti se přišla podívat jak studují žáci angličtinu u nás. Zajímala se o výuku angličtiny a činnost jazykové školy.

Hraběnku zaujal rozvoj komunitního života 

Hraběnka se zajímala o výuku angličtiny a organizaci mezinárodně uznávaných zkoušek, které tvoří hlavní poslání organizace v České republice. British Council organizuje každoročně více než 10 tisíc zkoušek z angličtiny a nabízí kurzy pro více než dva tisíce studentů. Hraběnku zaujal i projekt Active Citizens, kterého cílem je letos vyškolit učitele a studenty ze třiceti škol v celé České republice a rozvíjet tak školy jako centra komunitního života.

Dalším bodem programu bylo představení aktivit v oblasti vědy – hraběnka se setkala s účastníky a partnery FameLabu, soutěže pro vědce. Tuto mezinárodní soutěž organizuje British Council již třetím rokem. Cílem soutěže je ukázat, že i věda může být zábavná. Nabízí mladým vědcům šanci zlepšit svou schopnost vědu popularizovat. Do soutěže se letos zapojilo již 21 států, v České republice probíhá pod záštitou Prof. Jiřího Drahoše, předsedu Akademie věd ČR. Hraběnka ocenila tuto iniciativu: za jejich studentských časů byla věda všechno, jen ne zábavná.

Sophie se zapojila do workshopu 

Hraběnka Sophie se zapojila i do části workshopu ‘Learn English Through Drama’. Ten vznikl ve spolupráci se společností Royal Shakespeare Company. Nabízí kreativní postupy při výuce angličtiny a mezi učiteli angličtiny patří k nejpopulárnějším v daném oboru.

Při odchodu hraběnce nejmladší studenti věnovali speciální pohled, ve kterém ji popřáli všechno dobré a ujistili ji, že jí přijedou navštívit do Buckinghamského paláce!

Přidat komentář