Francouzština na internetu

Rozsáhlé stránky Français Interactif jsou plné on-line studijních materiálů zdarma pro studenty
francouzštiny.
Většina materiálů
je jak psaných, tak zvukových, stránky obsahují i množství videí. Nenechte se odradit tím, že je portál v angličtině, kvalitou a obsahem to určitě vynahrazuje.

Tyto stránky www.laits.utexas.edu/fi/index.html byly vytvořen studenty The University of Texas at Austin na letním studijním programu ve francouzském Lyonu, kde se učili francouzsky. Jejich cílem bylo dokázat, že se francouzština dá naučit snadno, pokud se pohybujete v francouzském prostředí, posloucháte rodilé mluvčí apod. Tyto stránky by tak měly obsahovat vše, co je k dobrému ovládání francouzštiny třeba.

 

Slovíčka

Naleznete zde slovníček rozdělený do jednotlivých lekcí spolu se zvukovými nahrávkami výslovnosti rodilých mluvčí a cvičeními na procvičení. Lekce respektují obecné rozdělení většiny učebnic, takže jsou vhodné jako doplnění klasické výuky či jejich využití k samostudiu zdarma.

Videa

Široká rubrika videí s různou tematikou (kultura, rozhovory, představení, slovní zásoba apod.) je z valné části ve formátu iTunes většina z nich se dá i stáhnout v zazipované podobě, takže jsou využitelné i k výuce v klasické hodině offline.

Francouzská slovesa

Velmi užitečnou součástí je i abecední seznam francouzských sloves spolu s tabulkami kompletního vyčasování s možností stáhnutí si stránky i celého seznamu v pdf formě pro vytištění.

Gramatika 

Gramatika je rovněž vysvětlená do hloubky a její kvalita a všestrannost jistě nahradí lecjakou učebnici.

Jedinou nevýhodou stránek je obtížná orientace, naštěstí v zápatí každé stránky naleznete odkaz na MAP, čehož doporučuji hojně využívat. Teprve zde totiž zjistíte, jak moc je portál rozvětvený a rozsáhlý.

Další články k tématu:

Internet při výuce francouzštiny

Další tipy ke studiu francouzštiny hledejte v rozcestníku Francouzština On Line.

Máte také tip na zajímavé výukové či studijní materiály? Podělte se o ně s ostatními čtenáři! Dotazy a náměty uvítáme na redakce@jazyky.com.


 

Potřebujete kvalitní překlad? Vybírejte z naší nabídky: překlad polština, překlad italština, tlumočení němčina a překlady angličtiny.

Přidat komentář