Francouzština na internetu zdarma

Na českém internetu byl spuštěn nový portál Francouzština OnLine.
Naleznete zde rozcestník „francouzština„, který známkuje dle kvality
dostupné informační zdroje, rubriky kurzy francouzštiny, jazykové zkoušky
z francouzštiny
, výuka francouzštiny a další informace užitečné studentům francouzského jazyka.
Sloganem stránek je „Francouzština na internetu zdarma“.

Francouzština na jednom místě

Portál Francouzština On-line vám dá k dispozici přehled o všech internetových stránkách zaměřených na jazykové vzdělávání s důrazem na francouzštinu.

Rozcestník tematicky třídí informace a rozlišuje jejich studijní zaměření. Ulehčí vám tedy cestu zejména v případě, kdy hledáte konkrétní věc – např. maturitní otázky či referáty z francouzštiny, francouzský slovník on-line apod. Velkým kladem je i ohodnocení stránek od jedné do desíti a několik slov o funkci a zaměření odkazovaného portálu. Dozvíte se tedy základní informace ještě dříve, než na samotný odkaz kliknete.

Co naleznete na stránkách francouzstina-on-line.cz?

1) Kurzy francouzštiny

Na první záložce v horní části stránky můžete zvolit možnost Kurzy francouzštiny. Zde naleznete vyhledávací okénko pro jazykový kurz ve vašem regionu. Proklikávat můžete mezi vyhledáváním jazykového kurzu, školy či přímo zaslat poptávku více školám najednou. Je to možné díky svázání portálu s celkovou databází jazykových škol a kurzů www.Jazykovky.cz.

2) Zkoušky a jazykové certifikáty z francouzštiny

Další záložkou jsou jazykové zkoušky z francouzštiny, kde se vám zobrazí informace o jazykových zkouškách a certifikátech spolu se základními informacemi o nich. Informace jsou čerpány opět z databáze www.Jazykovky.cz a www.JazykoveZkousky.cz.

3) Francouzský rozcestník

Pro studenty francouzštiny je velmi přínosnou a určitě zajímavou částí třetí záložka Francouzský rozcestník, obsahující odkazy na stránky ostatních portálů, nabízejících informace o studiu a výuce francouzštiny, studijní texty či materiály. I lektoři a učitelé zde naleznou náměty pro ozvláštnění jejich výuky či přímo worksheety k učebnicím apod.

Osnova v levé části obrazovky vám usnadní orientaci mezi jednotlivými tematicky rozdělenými stránkami rozcestníku:

 

Máte také tip na zajímavé internetové stránky pro studium jazyků? Napište nám o něm! redakce@jazyky.com.

Přidat komentář