Francouzština na About.com

Další internetové stránky o francouzštině na internetu jsou opět v angličtině. Velké množství audio a video materiálů z těchto stránek ovšem dělá neocenitelný zdroj ke studiu.

O portálu About.com jsme v našem časopise už psali, jednalo se o výuková videa použitelná ke studiu angličtiny. Na About.com však naleznete i stránky plné materiálu ke zlepšení vaší francouzštiny.

K těm klasickým patří např. French Grammar Lessons či tematické seznamy slovíček (zajímavá je slovní zásoba ke čtení denního tisku). Můžete se zapsat do mailing listu na 20-ti týdenní e-learningové lekce francouzštiny pro začátečníky.

Pokud chcete rozšířit svou slovní zásobu zásobu, podívejte se každý den na stránku Mot du Jour. Každý den zde naleznete jedno nové slovíčko s vysvětlením významu a příkladem použití v textu. Další možností je sledování každý den nové lekce – obsahuje většinou nové sloveso s vysvětlením významu v různých vazbách a frázových spojeních.

Portál About.com nabízí i testy francouzštiny na vybraný jev či jednoduchý francouzsko-anglický audio slovník s nahrávkou výslovnosti každého slovíčka. Další audio materiály naleznete pod záložkou Audio Lab.

Pokud si chcete osvěžit slovní zásobu zábavnou formou, můžete si zahrát oblíbenou hru „šibenici“, neboli „Hangman“.

Toto je pouze několik tipů ke studiu francouzštiny, více hledejte v rozcestníku portálu Francouzština Online.

Máte také zajímavý tip ke studiu jazyků? Napište nám o něm na redakce@jazyky.com.

 

Potřebujete kvalitní překlad? Vybírejte z naší nabídky: překlad polština, překlad italština, tlumočení němčina a překlady angličtiny.

Přidat komentář