Firemní mateřské jazykové školky

Dáte dítě do mateřské školky nebo se mu budete věnovat doma? Jedním z důležitých faktorů, které ovlivňují tuto volbu je i blízkost mateřské školky vašemu bydlišti či zaměstnání. Rodiče samozřejmě kladou důraz i na celkovou atmosféru školky, přístup učitelů a často i možnost jazykového vzdělávání. Všechny tyto požadavky mohou splnit firemní jazykové školky.

Jazyková mateřská školka

Trendem posledních let je začít s výukou jazyků u dětí již v raném věku tří a méně let. Nástup do školky je proto ideální čas, kdy děti seznamovat se základy cizího jazyka. Rodiče oceňují zejména dvojjazyčnou výuku, tj. přítomnost českého učitele a zároveň jazykového lektora – nejlépe rodilého mluvčího. Přejí si, aby děti získávaly kulturní a jazykového znalosti nového jazyka přirozeným způsobem, který simuluje způsob výuky v bilingvních rodinách.

Firemní mateřské školky

Požadavek blízké dostupnosti mateřské školky nejlépe splňuje zřízení firemní školky přímo v prostorách společnosti. Nespornou výhodou je blízkost rodičů a dětí a možnost okamžitého zásahu v případě neočekávaných událostí. Tato dostupnost zvyšuje pracovní výkonnost a soustředění.

Důležitost budování firemních školek si uvědomují i české firmy, které kladou důraz na vstřícnou personální politiku. Mateřské firemní školky jsou proto pro mnohé firmy již několik let stálou investicí podniku, která zvyšuje produktivitu práce.

Zaměstanavatel se zároveň stává atraktivním na trhu práce i pro mladé zodpovědné rodiče, o jejichž děti během pracovní doby postaráno.

Jazyková výuka nejen pro vás

Na vznik firemních školek navazuje zejména v posledních letech zřizování jazykových mateřských školek. Jde o přirozený krok ve zlepšování služeb klasických firemních školek, které rodičům usnadňují rozhodování při výběru školky a potažmo i výběru zaměstnavatele.

Jazykové kurzy jsou tak dostupné nejen rodičům, ale je pamatováno i na jejich děti. Nejčastěji vyučovaným jazykem je pochopitelně angličtina. Jazyk je zvolen s ohledem na potřeby dětí a dostupnost výukových metod vypracovaných speciálně pro děti. Jednou z možností je výuka pomocí metody Wattsenglish, která dokonce získala akreditaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

A co vy? Do jaké školky chodí vaše děti? Máte nějaké zkušenosti s jazykovou výukou ve firemních školkách? Napište nám! redakce@jazyky.com.

 

Potřebujete kvalitní překlad? Vybírejte z naší nabídky: překlad do angličtiny, překlady do ruštiny, překlad do němčiny a překlady ceník.

Přidat komentář