EXPOLINGUA Praha 2007

Začátkem listopadu se bude v Praze konat 17. Mezinárodní veletrh jazyků, vzdělávání a kultury EXPOLINGUA Praha 2007. Na nejstarším veletrhu tohoto druhu v Česku se letos pod mottem “S jazyky snadněji do světa” opět sejdou vystavovatelé z mnoha zemí se studenty a dalšími zájemci o jazyková i jiná studia. Hlavním jazykem veletrhu bude němčina.

17. Mezinárodní veletrh jazyků, vzdělávání a kultury EXPOLINGUA Praha 2007
očekává opět  zástupce vzdělávacích a kulturních institucí z mnoha zemí
světa. Odborný doprovodný program, který je pravidelnou součástí
veletrhu, bude zaměřen na studium v německy mluvících zemích, především
v Německu a Rakousku. Studenti získají kompletní informace od zástupců
tamních vysokých škol a kulturních institucí.

V doprovodném programu
nebudou chybět populární malé jazykové kurzy, prezentace trendů v
jazykovém vzdělávání a setkání s odborníky z českých i zahraničních
univerzit.

“Důvodů pro zvolení němčiny hlavním jazykem letošního veletrhu bylo hned několik. Němčina je  v Česku stále druhým nejčastěji vyučovaným cizím jazykem na školách. Stejnou pozici má při komunikaci v evropských úřadech, ale také v obchodu a školství v rámci EU,” objasňuje ředitelka EXPOLINGUA Praha Janica Ciglianová. “Univerzitní vzdělávání například v Německu a Rakousku má vysokou úroveň, navíc je finančně dostupné i pro naše studenty. A němčina je mezi nimi stále populární. Proč tedy nestudovat právě u našich sousedů!”

Loňský veletrh EXPOLINGUA Praha 2006 navštívilo více než 5 000 převážně mladých lidí ve věku 15 – 25 let. V Národním domě na Vinohradech si během dvou veletržních dnů mohli prohlédnout expozice 72 vystavovatelů z 13 zemí světa. Mezi vystavovateli byly zahraniční univerzity a jazykové školy, organizátoři výměnných studentských a pracovních pobytů v zahraničí i výrobci výukových softwarů. Nabídka zahrnovala také různé formy studia cizích jazyků v Česku. Projevil se rostoucí zájem o studium japonštiny, portugalštiny, arabštiny, baskičtiny, čínštiny a ruštiny. Kromě jazykových kurzů v zahraničí se návštěvníci nejčastěji zajímali o e-learning, výukové CD-Romy, učebnice a slovníky.

Seznam vystavovatelů naleznete na www.expolingua.cz.

Veletrh EXPOLINGUA Praha podporuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, také Generální ředitelství pro vzdělávání a kulturu Evropské komise.

EXPOLINGUA Praha 2007
9. – 10. listopadu 2007
Národní dům na Vinohradech
Náměstí Míru 9, 120 53 Praha 2
Otevřeno denně 10:00 – 18:00
www.expolingua.cz
Pořadatel: ICWE GmbH

Pro více informací prosím kontaktujte:
Margareta Vojtková, Public Relations
mobile: +420 777 555 021
e-mail: margareta@vojtkova.com

Jazykové školy v konkrétních městech hledejte zde:

Jazyková škola

Jazyková škola Praha

Jazyková škola Brno

Přidat komentář