Elektronické výběrové řízení

Pro HR manažera nebo pracovníka v oboru vzdělávání a tréninku zaměstnanců se na trhu s firemní jazykovou výukou nabízí velký výběr možností. Mít z čeho vybírat je pozitivní, ale jak z  množství dodavatelů jazykových služeb vybrat toho pravého?

Pro většinu firem není zkušenost s jazykovým vzděláváním nová. A proto se mohou při výběru nového dodavatele odpíchnout od svých minulých zkušeností. Mohou k rozhodnutí dojít skrze doporučení třetí osoby, nebo se spokojit s obecným věhlasem některé z institucí a jí svěřit školení zaměstnanců. Avšak každá firma má jiné nároky na své zaměstnance a tudíž i jiné nároky na kvalitu a zaměření jejich projevu v cizím jazyce, a proto  je vždy vhodné porovnat nabídky, metody, možnosti a ceny několika jazykových institucí.

Výběr

Kritéria pro výběr tvoří hodnoty, které jsou dopředu známé a sice: množství kurzů (objem proškolených zaměstnanců), úrovně pokročilosti kurzů, definované cíle – složení jazykových zkoušek, znalost odborné terminologie apod., místo konání, doba trvání kurzů a jejich intenzita daná pracovním vytížením zaměstnanců a jejich vzdělávacím programem. K tomu přibývá představa firmy o celkovém obnosu, který je ochotna do jazykového vzdělání zaměstnanců na dané období vložit.
Zbývá jen oslovit jednotlivé školy a podle jejich nabídek, způsobu jednání a míry flexibility vybrat tu vhodnou.
Při prohlídce internetových prezentací škol se pravděpodobně podaří pouze odfiltrovat ty školy, které firemní či individuální kurzy neprovozují. Prezentace těchto služeb u škol, které je poskytují bude velmi podobná. Vlastní www prezentace má samozřejmě určitou výpovědní hodnotu o škole a jejím managementu, ale nelze ji přisuzovat zásadní význam vzhledem ke kvalitě její výuky. Dobrá webová prezentace svědčí o tom, že  škola, která ji využívá je větší instituce, má dobré finanční zázemí a stará se dobře o prodej svých služeb. Ale nezaručuje, že má kvalitní firemní a individuální kurzy. Školy s kvalitními www stránkami, které nabízejí firemní a individuální kurzy – to je stále velké množství škol, ze kterých je třeba zvolit jen jednu.
Výběrové řízení na portálu www.Jazykovky.cz umožňuje nejen snadno a přehledně shlédnout prezentace jazykových škol poskytujících firemní a individuální výuku, ale i vybrané školy oslovit svoji poptávkou. Portál www.Jazykovky.cz vyhledá jazykové školy poskytující firemní kurzy v určené lokalitě a umožní klientovi vytvořit strukturovanou poptávku. Poptávkový formulář je pak jedním kliknutím zaslán více vybraným školám současně. Jazykové školy po obdržení poptávky kontaktují klienta s konkrétní nabídkou nebo se žádostí o případné upřesňující informace.

Rady

1.Před výběrem jazykových škol do výběrového řízení by si měl klient prostudovat informace o nabízených školách, aby neposílal zbytečně poptávku škole, která v jeho očích nemá šanci na úspěch.
2. Ve výběrovém řízení by mělo být osloveno 6 až 10 škol. Každá škola dostává informaci o tom, kolika dalším školám byla poptávka zaslána a na základě toho se rozhoduje, zda na ni bude reagovat nebo ne.  3. Doporučujeme, abyste si do výběrového řízení zvolili nejméně 4 školy. Některá jazyková škola nemusí odpovědět.

Postup

• Z menu jazykové kurzy/firemní kurzy zvolte položku výběrové řízení.
• Vyberte okres, kde sídlí vaše firma a zadejte jazyk, který požadujete.
• Po stisknutí tlačítka „Pokračovat“   vyberte jazykové školy, kterým má být poptávka zaslána, a přečtěte si další informace o školách.
• Poté vyplňte strukturovanou poptávku – formulář vám pomůže specifikovat požadavky potřebné ke kalkulaci ceny.
• Po zadání vašich kontaktních údajů lze objednávku jedním kliknutím odeslat vybraným školám. Kopie přijde i na vaši e-mailovou adresu.

Hledáte jazykovou školu? Zde si určitě vyberete:

Jazyková škola

Jazyková škola Praha

Jazyková škola Brno

Přidat komentář