DRH NORWAY – jak se stát rozvojovým instruktorem

Chcete pracovat v jižní Africe či Indii? Chcete pomoci lidem, kteří pomoc opravdu potřebují? Chcete mít zážitky, na které nezapomenete celý život? Pokud jste si 3x odpověděli ano, staňte se rozvojovým instruktorem.

Rozvojový instruktor s DRH

DRH Norway (Den Reisende Hogskole = Cestovatelská škola), škola spolupracující se světovou humanitní organizací Humana People to People, vzdělává a připravuje lidi, kteří se chtějí stát rozvojovými instruktory (Development Instructor) a následně pracovat v programech v jižní Africe a Indii .

Historie

Mezinárodní cestovatelská škola v Norsku vznikla v roce 1978, jako šance pro lidi z té bohatší poloviny světa nejen vycestovat do chudších zemí, ale též pracovat i na jednom z humanitárních projektů organizace Humana people to people.

Zájemci

Každoročně se do programu přihlásí přes 100 zájemců z různých zemí Evropy. Nyní DRH Norway nabízí ve spolupráci s One World Univerzity (OWU) Mozambique 24-měsíční Development Instructor program – Fighting with the Poor (5 měsíců studium, 3 měsíce Saving up money, 3 měsíce cestování, 6 měsíců strávených na projektu v Africe/Indii, 3 měsíce Camp future). Součástí programu je i možnost 6 měsíců práce, kde si studenti vydělávají na program.    

Lokalita

Der Reisende Hogskole se nachází 18 km od nejbližšího města – Oyer. Nedaleko z Oyeru (cca 20km) je bývalé Olympijské město Lillehammer. Budovy školy jsou propojené s hotelem v Hornsjo.  Místo je obklopeno krásnou přírodou, ze svého pokoje vidíte jezero a všude kolem se pasou ovce.  Po většinu roku se zde drží sníh, což vytváří perfektní podmínky pro milovníky zimních sportů.

Zaujal vás tento článek a rádi byste se dozvěděli více?
Oficiální stránky školy v angličtině naleznete na adrese www.drh-norway.org.
Kontaktní osoba pro ČR – Jitka Jägerová (dobrovolnici@druh-norway.org  skype – drh-norway_CZ)

 

Přidat komentář