Dětská univerzita? Ano, v Olomouci!

Dětská univerzita UP zahájí svůj historicky první letní semestr ve středu 6. února. Imatrikulační slib složí v aule Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého stovka studentů ve věku od 8 do 12 let. Děti se pak budou potkávat každou středu, a to až do konce dubna, kdy proběhne slavnostní promoce.

Interaktivní a zábavné přednášky pro malé vysokoškoláky

„Projekt univerzity pro malé posluchače má obrovský potenciál a je výzvou pro děti i pro přednášející. Kapacita letního semestru byla naplněna během čtrnácti dní. Stejně tak se po podzimním semestru enormně zvýšil zájem o zapojení se ze strany všech fakult UP. Téměř se praly o to, aby mohly mít více než jednu přednášku,“ uvedla koordinátorka Dětské univerzity Iveta Elišková.

Malé vysokoškoláky ve středu přivítá prorektorka pro záležitosti vědy a výzkumu Jitka Ulrichová a představitelé osmi fakult. Na imatrikulaci obdrží děti, stejně jako jejich dospělí kolegové, vysokoškolský index nebo se seznámí se studentskou hymnou Gaudeamus Igitur.

První letní semestr otevře obzory

Letní semestr Dětské univerzity UP potrvá dvanáct týdnů. Během deseti interaktivních a zábavných přednášek posluchači založí vlastní stát, poznají zásady správného odpočinku, nahlédnou do tajů chemie nebo si v areálu Fakultní nemocnice Olomouc zahrají na polní vojenskou nemocnici MASH. Studium děti zakončí slavnostní promocí 26. dubna 2013, kdy obdrží diplomy dokládající jejich první vysokoškolské studium.

Dětská univerzita je součástí celouniverzitního projektu Univerzita Palackého – centrum vědy pro všechny, jehož smyslem je popularizovat a propagovat u veřejnosti vědu a výzkum na UP.

Možnosti studia jazyků v Olomouci
Jazykové školy Olomouc Jazykové kurzy Olomouc Kurzy angličtiny Olomouc Kurzy němčiny Olomouc

Související článek Výuka jazyků v Olomouci – přehled jazykových škol.

Přidat komentář