Cizí jazyky? Dobrá investice!

Ze všech stran dnes slyšíme, že je potřeba utahovat opasky a šetřit v rodinných rozpočtech. Co si tedy pomyslíte, když ve Vaší e-mailové nebo poštovní schránce přistane nabídka „Jazyková škola nabízí bezkonkurenční kurzy angličtiny“? Pokud takovou nabídku smažete či vyhodíte, děláte chybu. Právě nyní je totiž ta nejlepší chvíle investovat do jazykového vzdělávání.

106389218Náboráři velkých i středních firem se shodují, že největší konkurenční výhodou na trhu práce je právě znalost cizích jazyků. Nákup jazykového kurzu se vrací v podobě vyšší kvalifikace, lepšího umístění na trhu práce, snadnějšího hledání práce, získání lepší a lépe placené pozice.

A nejde jen o angličtinu, na kterou se zaměřuje prakticky každá jazyková škola. Společnosti se zahraniční účastí či obchodními styky hledají právě ty, kteří se domluví dalším jazykem. Potvrzuje to i HR manažerka Daniela Šebestíková: „Velkou výhodu mají všichni, kdo mají za sebou kurzy němčiny. Vzhledem k tomu, že Německo je největší evropskou ekonomikou a spolu s Rakouskem i naším sousedem, uplatnění němčinářů stále roste. Angličtinu dneska požaduje téměř každá firma a spousta lidí ji může nabídnout. Ptám se rovnou, jaký umíte další jazyk.“ 

Své o tom vědí i v jazykové škole Glossa. „Určitě v posledních letech stoupá zájem o kurzy ruštiny, především u lidí pracujících v energetice, ale vyšší zájem je také o kurzy francouzštiny, tam především v automobilovém průmyslu a bankovním sektoru. Klasikou jsou pak kurzy španělštiny a kurzy italštiny, ale u nich je to především kvůli cestování a dovoleným,“ říká Tereza Jandová, která je v Glosse provozní ředitelkou.

Jak si tedy vybrat tu správnou školu?

162387691Nedívejte se jen na cenu. Je totiž „jazyková škola“ a „dobrá jazyková škola“. A cenový rozdíl je mezi nimi často zanedbatelný. Věnujte čas porovnání nabídek a zaměřte se především na prokázání kvality. Dobrá jazyková škola Vám nabídne:

  • flexibilní výběr kurzů, v různých časech a na různých místech;
  • výhodnou nabídku v případě, že se Vámi vybraný kurz neotevře;
  • záruku spokojenosti a možnost vrácení plného kurzovného;
  • ochotný personál, rychlé jednání, možnost kontaktu přes e-mail, telefon i osobně;
  • možnost složení mezinárodní jazykové zkoušky, která potvrdí Vaše znalosti;
  • prokázání kvality prostřednictvím členství v profesní Asociaci certifikovaných jazykových škol
  • nákup kurzu přímo na webu, což ušetří Váš čas.

„A u nás k tomu všemu dostanete ještě roční e-learningový kurz angličtiny zdarma,“ dodává Tereza Jandová z jazykové školy Glossa.

Přidat komentář