Česko mluví anglicky!

Tento týden probíhá zajímavý projekt, který se jako první pokouší otestovat úroveň znalostí angličtiny u nás. Zájemci zjistí jak na tom s jazykem jsou a vyzkouší si i jazykové zkoušky.

Jak jste na tom s angličtinou?

Projekt CZECH REPUBLIC SPEAKS ENGLISH představuje vůbec první pokus otestovat úroveň znalostí anglického jazyka v České republice. Cílem testování je shromáždit informace o stupni zvládnutí angličtiny u žáků, studentů, zaměstnanců firem a v zásadě všech, kdo se chtějí dozvědět, jak umí anglicky.

CRSE-banner-wwwTato celorepubliková iniciativa je založena na uznávaných mezinárodních jazykových zkouškách TOEIC® Listening & Reading, TOEIC Bridge™ a TOEFL Junior®, které vytvořila společnost Educational Testing Service (ETS), největší nezávislá organizace zabývající se hodnocením jazykových znalostí a pedagogickými výzkumy, která se může pochlubit více než šedesátiletou tradicí. Kvalita a spolehlivost uvedených testů odpovídá nejvyšším měřítkům.

Spolupráce několika jazykových institucí

Projekt CZECH REPUBLIC SPEAKS ENGLISH organizuje společnost ETS Global ve spolupráci s autorizovanými jazykovými školami a akademickými institucemi. Projekt rovněž podporují organizace AJŠA, ACERT, Národní centrum Europass ČR a zaštiťuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

Testování se koná ve dnech 25.–30. listopadu 2013 v prostorách autorizovaných jazykových škol a akademických institucí a vstup na akci je zdarma. Hned několik desítek center otevře své brány v různých městech České republiky. Jejich aktuální seznam naleznete zde.

Zájemci si zde můžou ověřit svou úroveň znalosti angličtiny nebo svých blízkých a přátel, zdarma si vyzkoušet mezinárodně uznávanou jazykovou zkoušku. Účastníci obdrží certifikát o účasti v projektu s uvedením dosažené úrovně podle SERR (např. B2). Pro všechny je navíc připraven voucher se slevou na jednu z oficiálních zkoušek (TOEIC® L&R, TOEIC Bridge™, TOEFL® Junior™).

Více informací o projektu naleznete na oficiálních stránkách a na Facebooku.

Přidat komentář