Česká Miss piluje angličtinu v Londýně

Česká Miss 2015 v Londýně

Ač by se mohlo zdát, že je dokonalá, Nikol Švantnerová ví, že jí nic samo do klína nespadne. Spolu s korunkou vyhrála také jazykový pobyt od Channel Crossings a odjela tak před Miss Universe do Londýna, kde se oddává angličtině i poznávání britské kultury. Jak se jí v Anglii líbí prozradila v krátkém rozhovoru.

Jaký byl první den ve škole?

První den byl fajn, rozřazovací test se mi zdál celkem těžký, ale myslím, že jsem ho zvládla v pořádku. Lidé jsou všichni příjemní, takže není žádný problém. Hned po testu jsem byla zařazena do třídy, s kterou jsem absolvovala už svou první hodinu.

Kolik studentů je ve Vaší skupince ve škole? Zapadla jste?

Česká Miss 2015 v LondýněVe skupině je nás 10, ale každý týden někdo odjede nebo přibyde. Nedělá mi problém navazování přátelství, takže jsem zapadla rychle a našla jsem si i kamarády.

Jaká je hostitelská rodina, u které bydlíte?

Paní v rodině je moc příjemná, bydlí sama s pejskem a stará se o mě jak o vlastní. Dokonce ví, že jím zdravě, tak mi dělá každý den zdravé večeře, což velice oceňuji. Dále tu se mnou bydlí dvě holky ze Švýcarska.

Scházíte se s ostatními studenty i po škole nebo si spíš organizujete program sama?

Plno mých přátel má i odpolední hodiny, takže většinou chodím sama. Máme ale naplánovaný společný víkend a snad se nám podaří společně strávit ještě nějaký den.

Jaké národnosti studentů Vám připadají nejvíc odlišné nebo nejvíc zajímavé?

Je tu plno národností, všichni jsou přátelští, na Čechy jsem bohužel na škole nenarazila, každopádně jsem si nejvíce sedla s jednou Švýcarkou a Ukrajincem. Co je pro mě asi nejsložitější, je rozumět některým cizincům. Například Italové, Francouzi a Asiaté mají zvláštní přízvuk a tomu je občas složité porozumět.

Jak dlouho denně jste ve škole? Střídají se nějak Vaši učitelé?

Škola mi začíná v 9 a končí v 1. Máme jednoho hlavního učitele, se kterým máme 3 hodiny, a potom se vystřídá s jiným, se kterým máme poslední hodinu. Nejdříve bereme gramatiku a tak a poslední hodinu většinou pouze mluvíme.

Pořádá škola i nějaký zajímavý program (výlety, sportovní aktivity, večerní akce …)?

Každý den naše škola pořádá nějaký program, večerní akce pro mě moc nejsou, jelikož bych měla problém dostat se domů. Určitě si vyberu některý z výletů na víkend.

Pozorujete již nějaké zlepšení v angličtině?

Zlepšení určitě sleduji. Každý den mluvím a mluvím, takže to musí být někde znát.

Která místa a památky byste doporučila navštívit?

Určitě známá místa jako Hyde Park, Big Ben, London Eye, Buckinghamský palác a Oxford Street. Vše je i krásně poblíž sebe, takže to člověk zvládne klidně za den.

Česká Miss 2015 v Londýně

Přidat komentář