Bezplatné metodické semináře pro lektory

Jazyková škola Skřivánek organizuje od října 2006 dvouletý program bezplatných metodických seminářů pro lektory a učitele cizích jazyků zaměřující se na výuku dospělých. Projekt metodických seminářů je spolufinancován Evropským sociálním fondem, státním rozpočtem ČR a rozpočtem hlavního města Prahy.

Projekt, na který získala jazyková škola Skřivánek dotaci, je rozdělen na dvě části.

První z nich je zajištění zázemí pro účastníky seminářů a lektory jazykové školy Skřivánek. Studovna a učebny disponují  novým technickým zázemím (počítače, tiskárna, kopírovací stroj), nakoupeny budou nové metodické knihy, učebnice a multimediální nosiče. Plánovanou novinkou je interaktivní tabule, která spojuje výhody projekčního plátna, běžné tabule a dotykové obrazovky.
Druhou oblastí, ve které budou finanční prostředky využity, je zajištění dvouletého programu vzdělávání pro lektory cizích jazyků vyučující dospělé studenty na území města Prahy. Během tohoto programu budou probíhat semináře zahrnující 15 až 20 témat pro každý jazyk. Semináře budou lektorům poskytovány bezplatně.

Témata a obsah seminářů

Měsíčně bude realizováno přibližně šest témat, z toho každé téma bude přednášeno třikrát. Obsahově se budou týkat metodických rad a praktických cvičení pro výuku angličtiny, němčiny, francouzštiny, španělštiny a češtiny pro cizince. Kapacita jednoho kurzu je 10-15 osob.

„Myšlenka zorganizovat metodické semináře pro výuku cizích jazyků dospělých vznikla z absence podobných seminářů na území města Prahy a vlastně celé situace v České republice, kde neexistuje oficiální, státem organizované vzdělávání učitelů cizích jazyků pro dospělé studenty,“ vysvětluje paní Kadlecová důvod samotného vzniku a organizace těchto seminářů.

Více informací a přihláška k seminářům na adrese http://www.skrivanek.cz/pro_lektory.php?sx=metodicke_seminare.

Jací lektoři budou zajišťovat výuku?

Školitelé dle slov koordinátorky Hany Kadlecové pocházejí z řad partnerských nakladatelství, asociace učitelů, VŠ i z řad senior lektorů jazykové školy Skřivánek. Na webových stránkách projektu budou umístěny krátké medailonky o přednášejících a krátký popis jeho semináře.

Prezentace celého projektu proběhne na Pedagogické a Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

Místo konání:

Washingtonova 17, Praha 1

Nabízené jazyky:

angličtina – říjen 2006 až červen 2007
němčina a francouzština – únor 2007 až leden 2008
španělština a čeština pro cizince – říjen 2007 až červen 2008

Více informací:

Hana Kadlecová
koordinátorka EU projektu

Skřivánek s.r.o.
Washingtonova 1599/17
CZ 110 00 Praha 1
hana.kadlecova@skrivanek.cz

Tel:    +420 221 666 611, Fax:+420 221 666 625
GSM: +420 603 222 096
Web:  www.skrivanek.cz

Máte také zajímavé novinky pro naše čtenáře? Napište nám na email redakce@jazyky.com.

Jazykové školy v konkrétních městech hledejte zde:

Jazyková škola

Jazyková škola Praha

Jazyková škola Brno

Jazyková škola Ostrava

Přidat komentář