Ask About English

Dnešní odkaz na stránky pro studenty angličtiny vás zavede na blog s názvem Ask About English, které vede u nás žijící Brit, Matt Ford. Cíl jeho snažení je velice podobný tomu našemu, tedy pomáhat studentům ve studiu angličtiny.

To je patrné jak z názvu webu, tak i z tohoto sdělení hned ze začátku hlavní stránky:

"Please ask me any question about the English language or British Culture and I will put the answer online."

Stačí tedy Mattovi zaslat mail, nebo vyplnit formulář, a odpověď se brzy objeví na webu.

To není však zdaleka jediný prvek tohoto projektu. Naleznete zde několik rubrik, které obsahují množství zajímavých a přínosných materiálů. Podívejme se na některé rubriky blíže:

Phrase of the day

Každý den se zde objevuje jedna anglická fráze, idiomatické spojení, přísloví apod. U každého příspěvku je vysvětlení, příklad použití a dokonce jeho původ. Dozvíte se zde například, jak vyjádřit, že se někdo ‚zhroutil‘, či že je někdo ‚naprostý šílenec‘.

Common Problems

Zde se objevují poznámky k různým problémům a chybám, se kterými se Matt jako lektor setkává při výuce Čechů. Tato oblast je jen zřídka pokryta v nejrůznějších učebnicích, protože ty jsou většinou psány mezinárodně a na malé problémy malých Čechů se ne vždy dostane. Autor tohoto webu se však zaměřuje především na chyby typické pro náš národ.

British Culture

Zajímavosti o britské kultuře. Dozvíte se zde např. o britském jídle, o královské rodině, o tom, jak v Británii zdravit, atd.

Tests

Některé gramatické články jsou doplněné testem. Můžete si tak své znalosti ihned ověřit.

Dále zde naleznete rubriky jako ‚Speaking Tips‘, ‚Humour‘, ‚Phrasal Verbs‘ a další.

Rozhodně doporučuji přidat si tuto stránku mezi oblíbené a pravidelně ji navštěvovat. Projekt Ask About English je jistě přínosný. Mezi jeho klady patří určitě to, že je každý den aktualizován, je nekomerční a zcela zdarma. Celá stránka je psána anglicky, je tedy potřeba alespoň průměrná znalost angličtiny.

http://askaboutenglish.blogspot.com/

O autorovi: Marek Vít (30) absolvoval Fakultu humanitních studií v Pardubicích.
Devět let pracuje jako učitel angličtiny na víceletém gymnáziu v
Přelouči, soukromě vyučuje a podniká v oboru překladatelství a
tlumočnictví. V posledních letech se věnuje vývoji výukového software a
tvorbě webových stránek www.HelpForEnglish.cz pro studenty angličtiny, z nichž je tento text přebrán.

Další tipy na učební materiály hledejte v naší rubrice Učební materiály či v Jazykovém rozcestníku portálu Angličtina OnLine.

Máte nějakou vlastní oblíbenou stránku ke studiu? napište nám o ní! redakce@jazyky.com

 

Potřebujete kvalitní překlad? Vybírejte z naší nabídky: překlad polština, překlad italština, tlumočení němčina a překlady angličtiny.

Přidat komentář