Arabština online

Chcete studovat arabštinu či se již arabsky učíte a chcete si doplnit nové gramatické jevy, procvičit si, co už umíte nebo si poslechnout arabské nahrávky? Pro všechny z vás jsou určeny následující řádky, na kterých vám představujeme několik internetových stránek, jež nabízejí zajímavé studijní a výukové materiály zdarma.

Arabština na internetu

Možností ke studiu arabštiny na internetu je mnoho, ale český uživatel musí počítat s tím, že většina webových stránek k výuce vyžaduje alespoň mírně pokročilou znalost angličtiny. Je to způsobeno tím, že arabština v Česku není příliš rozšířená.

http://www.mesiti.it/arabic/
Velmi kvalitní stránky se širokým záběrem určené pro všechny od úplných začátečníků až po mírně pokročilé, na kterých naleznete anglicko-arabský slovník nejpoužívanějších podstatných, přídavných jmen, příslovcí a předložek, několik namluvených slovíček a možnost procvičení slovní zásoby.

Zaměřte se na kurz arabštiny, který přehlednou formou nabízí vysvětlení mnoha gramatických jevů včetně množství příkladů a základních frází. Pouze několik málo odkazů (např. řadové číslovky, slovesné kmeny) vyžaduje jednoduchou registraci, jinak je arabský kurz volně přístupný.

http://arabic.speak7.com/index
Dalším rozsáhlejším portálem určeným studentům arabštiny je Speak7.

Naleznete zde kvalitně vysvětlenou arabskou gramatiku, množství slovíček setříděných dle jednotlivých konverzačních okruhů i velmi užitečnou arabskou klávesnici, jejíž jedinou nevýhodou je, že jednotlivé věty nelze kopírovat do Wordu, aniž by se jednotlivá písmena rozvázala.

Pro studium těchto stránek si vystačíte se základní znalostí arabštiny, na své však přijdou i středně pokročilí.

http://www.madinaharabic.com/index.htm
Stránky „Města arabštiny“ nabízejí několik kvalitně zpracovaných lekcí: seznamují s arabskými písmeny a jejich vázáním, přibližují základní gramatické jevy (členy, slovesný systém, tvoření množného čísla atd.) včetně namluvených ukázek.

Stránky jsou určeny spíše začínajícím studentům arabštiny. 

 

http://www.i-cias.com/babel/arabic/index.htm
Také internetový server LexicOrient, který ve stručných heslech přibližuje základní fakta o zemích severní Afriky a Blízkého východu, nabízí 18 lekcí pro úplné začátečníky.

V prvních pěti lekcích se naučíte základní konverzační obraty, lekce šest až devět se zaměřují na psaní arabských písmen a jejich vázání, zbylých devět lekcí vysvětluje arabskou gramatiku, včetně několika ukázkových vět a bohaté slovní zásoby.

http://web.uvic.ca/hrd/hist455/index.htm
Dalším tipem jsou stránky University of Victoria, které se formou interaktivních programů zaměřují na praktická cvičení psaní a čtení arabských písmen.

Stránky jsou určeny rovněž pro začátečníky. 

 

 


http://www.dicts.info/ud/czech.php?k1=118&k2=21&w=&w2=

Česko-arabsko-anglický slovník včetně výtvarného zpracování nejužívanějších slov – to vše nabízí univerzální slovník na výše zmíněných stránkách.

 

Našli jste nějaké další stránky, které by měly být přidány do tohoto seznamu? Napište nám na redakce@jazyky.com.

Potřebujete kvalitní překlad? Vybírejte z naší nabídky: překlad do polštiny, překlad francouzština, překlad angličtiny a překlad němčiny.

Přidat komentář