Angličtinu učíme komunikativní metodou

Jste „věčný“ student nebo potřebujete svou angličtinu udržovat pravidelným kontaktem? V obou případech je velmi důležitá metoda výuky jazyka. V British Council vyučují tzv. komunikativní metodou, která je zaměřena na všechny jazykové dovednosti.

V současnosti můžete na British Council studovat obecnou angličtinu, nebo se připravovat na zkoušku FCE, CAE, CPE nebo IELTS. Studentka přípravného kurzu IELTS Andrea Hurychová sumarizuje své dojmy: “Na hodinách jsme měli rodilého mluvčího, který měl individuální přístup, vysvětlil nám, jaké chyby jsme dělali a proč a pomohl nám se vším, co nebylo jasné. Kurz byl dvakrát týdně a měli jsme i domácí úkoly, co mi vyhovovalo, protože mě to donutilo intenzivně se připravit na zkoušku. Materiály, které jsme používali, byly z minulých testů. Na zkoušku jsem šla výborně připravená a nic mě nepřekvapilo.“

Zajímavým zpestřením je konverzační kurz pro pokročilé zaměřen na aktuality. Kurz byl navržen pro rozvoj plynulosti a sebejistoty mluveného projevu. Je určen pro ty, kdo mají potřebu udržovat si svou angličtinu.

V rámci odborné angličtiny nabízí British Council kurzy obchodní a právnické angličtiny. Ty studenti často zakončují zkouškou Business English Certificate (BEC) a International Legal English Certificate (ILEC).

Kvalifikovaní učitelé

Bez kvalitního učitele je úspěch velmi vzdálený. V British Council jsou všichni vyučující vysoce kvalifikovaní, profesionální a zkušení rodilí mluvčí. To ale nestačí, nutností je i mezinárodně uznávané pedagogické vzdělání zaměřené na vyučování angličtiny jako cizího jazyka (CELTA, DELTA).
„Naši lektoři vyučují komunikativní metodou, která směřuje k rozvoji všech aspektů jazyka potřebných k tomu, abyste úspěšně komunikovali v angličtině. Struktura hodiny není vždy stejná: někdy je zaměřená na gramatiku, jindy na čtení a výslovnost nebo na ostatní stránky jazyka,“ vysvětluje Steve Oxley, manažer výukového centra.

Hodně času je ve výuce věnováno mluvení. V některých případech vás bude lektor často opravovat, například při procvičování gramatiky. Jindy, jako například při „hraní rolí“, vás učitel opravovat nebude, abyste se mohli více soustředit na plynulost řeči a na přesnost vyjádření myšlenek. Rovnováha mezi přesností a plynulostí řeči vám pomůže zlepšit svůj mluvený projev v angličtině.

Velmi důležitou roli hraje i práce ve dvojicích a ve skupinkách, protože tyto aktivity dovolí všem studentům procvičovat si určitý aspekt jazyka ve stejnou dobu. Zpočátku vám může připadat nepřirozené mluvit s ostatními studenty anglicky, ale brzy si na to zvyknete a uvidíte, že je to ta nejlepší cesta, jak maximálně využít čas ve třídě k procvičování jazyka.

Lektor má hodnotit

Podle Steva Oxleyho chodit do kurzu „odsedět čas“ nemá význam, pro studenty je důležitá zpětná vazba. „Jejich postup by měl být pravidelně sledován. U nás dostávají od učitele pravidelné hodnocení. Dvakrát během kurzu mají studenti možnost individuálního pohovoru s lektorem,“ doplňuje.

Pokud jste začali vážně uvažovat o zápisu do jazykového kurzu, kurzy v British Council začínají 2. dubna. Zápisy jsou již v plném proudu. Novinka v rezervaci rozřazovacího testu – nyní se můžete objednat online, stačí kliknout na banner Online test booking na www.britishcouncil.cz. Každý student dostane během prvního týdne dárek – British Council Club Card, která mu umožní zajímavé slevy u partnerů v oblasti vzdělávání nebo kultury.

Více informací na www.britishcouncil.cz a na Facebooku.

 

Přidat komentář