Angličtina: Slovíčka – jak si je zapamatovat?

Nevybavují se Vám slovíčka dostatečně rychle? Nenapadnou Vás, když je potřebujete použít?Poznejte zaručenou metodu, jak se naučit a zapamatovat si slovíčka, výrazy i fráze tak, abyste je vždy měli po ruce! Slova jsou základem jazyka!


Stalo se Vám někdy … ?

… že jste slyšeli anglické slovo a řekli jste si: „Hmmm, to už jsem někde slyšel, ale teď honem nevím, co to je.“

Nebo někdy chcete použít anglické slovíčko, víte, že jste se ho učili, dokonce víte, kde ho máte zapsané v sešitě, ale né a né si vzpomenout?

Taková slovíčka Vám při rychlé komunikaci s cizincem nejsou moc k užitku!

Vezměte si, že slyšíte třeba anglické slovíčko "hide" (schovat se, ukrýt). Pokud Vám trvá např. 3 vteřiny (což není zase až tak dlouho) vybavit si, co to slovo znamená, tak mi řekněte, kde už bude rodilý mluvčí, mluví-li běžným hovorovým tempem…?!

Naopak když slyšíte slovo "book" (kniha), nebo "sorry" (promiň), taková slova si ani nepotřebujete překládat – tady pravděpodobně okamžitě chápete, o čem je řeč.

Chcete-li opravdu plynule komunikovat anglicky, musíte znát slovíčka perfektně! Musí se Vám vybavovat okamžitě!

Jak toho můžete dosáhnout?

Celkem jednoduše. Vezměte si naše česká slova. Běžná česká slova si až na výjimky (jako "senát", "hydratace" apod. ;-)) vybavujeme naprosto okamžitě. Vůbec nad nimi nepřemýšlíme. A jak jsme toho dosáhli?

Jako děti jsme je mnohokrát opakovali a neustále používali!!! Ano – když jsme se učili mluvit rodným jazykem, zkoušeli jsme bez ustání říkat nejprve slova a později i věty.  Slova i věty jsme aktivně procvičovali a trénovali. A výsledek? Slova si opravdu pamatujeme a vybavujeme si je okamžitě. Tento způsob fungoval naprosto perfektně! U každého člověka! Proč ho tedy znovu nepoužít, když se učíme anglická slova?

Zapomeňte tedy na starý způsob biflování se slovíček z učebnice: dva sloupečky (mother – máma, …) a raději se pusťte do budování aktivní slovní zásoby.

Ukázková hodina v LITE

Jazyková škola LITE vyučuje angličtinu na podobném principu, jako jsme se naučili rodný jazyk. Žádné složité gramatické definice, žádná cvičení, namísto toho 80% mluvení, konverzace, budování aktivní slovní zásoby a zautomatizování větných vazeb – velmi účinná a přirozená metoda.

Slova se zde učí jinak, než jste byli dosud zvyklí. Učíte se je nejen číst a psát, ale rovnou aktivně používat v komunikaci. Výsledkem je to, že si slova nemusíte překládat – chápete jejich významy bez překladu a máte je vždy pohotově při ruce.

Přijďte se podívat na ukázkovou hodinu do LITE,  vyzkoušíte si, jak se učit nová slovíčka, jak oprášit a zaktivnit ta „zapadaná“, jak „vyzrát“ nad gramatikou nebo jak se zbavit ostychu z mluvení.

Ukázkové hodiny probíhají v úterý a čtvrtek od 18:30 hod. (cca 1,5 hod.)
Místo si můžete zarezervovat na tel.: 222 241 500 nebo 775 556 996.                                   

Angličtinu zvládněte rychle!

Znáte lidi, kteří se učí angličtinu 3, 5, 7 i 10 let, a přesto stále nemluví? Nejsou schopni komunikovat? Mají stovky nebo i tisíce pasivních slov, ale nedokážou je aktivně použít? Nedělejte stejné chyby jako oni:

  • učí se slova pasivně (pouze psaní, čtení, příp. poslech)
  • učí se skládat věty na základě složitých gramatických pravidel a definic
  • učí se angličtinu pomalu (1x týdně na 2hod., apod.)

Tímto způsobem se ji můžete učit i 15 nebo 20 let, a stejně byste nebyli schopni plynule komunikovat! Navíc, takto pomalý postup je velmi demotivující až depresivní. Raději si tedy najděte aktivní způsob výuky a pusťte se do angličtiny intenzivněji. Věnujte se jí několik měsíců, půl roku až rok a posuňte se rychle na úroveň, kdy ji budete schopni pohodlně používat v životě. Jen tak něco skutečně změníte. Uvidíte na sobě opravdový pokrok, budete mít sami ze sebe dobrý pocit, získáte sebedůvěru a otevře se vám spousta nových možností – noví přátelé, nové pracovní příležitosti, budete moci komunikovat se světem…

Kolik aktivních slov potřebujete pro běžnou komunikaci v angličtině?     2000 až 2500 slov

Kolik aktivních slov potřebujete pro pokročilou komunikaci v angličtině?     cca 3500 slov

Kolik slov se můžete naučit za měsíc studia v jazykové škole LITE?     cca 500 slov

Jestliže nyní máte pasivní slovní zásobu přibližně 1000 slov, za jak dlouho se můžete dostat na úroveň, kdy budete schopni běžně komunikovat? Za cca 3 – 4 měsíce!

Otázka k zamyšlení…

Budete-li se učit opět starým způsobem: pasivně, 1x týdně, atd., kdy začnete být schopni komunikovat anglicky? … ?!

Postřehy studentů po ukončení kurzu v LITE:

„Poprvé cítím, že to ze mne jde automaticky.“

„Hlavní posun ve svých znalostech AJ vidím zejména v rozšíření slovní zásoby, v získání jistoty v ústním projevu…  Pracuji u zahraniční firmy, kde úřední řeč je angličtina a již dnes se mohu zúčastňovat většiny jednání, kde i zasahuji běžně do hovoru…“
– M.K., absolvent kurzu angličtiny (středně pokročilí)

„…Překvapilo mě, co vše ve mně zůstalo a jak jsem některé věci začala používat automaticky, bez toho, abych na to musela myslet."
– V.P., absolventka týdenního intenzivního kurzu (středně pokročilí)

„…Na výuce v LITE se mi líbí, že má jasnou strukturu a zároveň mluvím „bez překládání“- tedy neřeknu si tu větu v duchu česky a pak si ji nepřeložím do angličtiny. Napadá mě zrovna anglicky…“
– E.Š., absolventka kurzu (falešní začátečníci)

Další reference naleznete zde.
Studenti LITE mluví na kameru o svých výsledcích zde.

Chcete plynule mluvit anglicky? Vyzkoušejte si ukázkovou hodinu v LITE! 
Návštěva ukázkové hodiny je zdarma a k ničemu se tím nezavazujete.
Klikněte na odkaz níže a vyberte si termín, který Vám bude nejlépe vyhovovat:

>>> Chci se objednat na UKÁZKOVOU HODINU v Praze <<<      

Kontakty:

LITE Praha
Opletalova 36, Praha 1
tel.: 222 241 500
gsm: 775 556 996
email: lite@lite.cz
www.lite.cz

Jazyková škola LITE má pobočky i v dalších městech:
Plzeň-Pardubice-HK-ČB-Brno-Olomouc-Liberec-Ostrava-Chrudim-Písek-Český Krumlov-Jihlava
Pro kontaktování poboček navštivte webové stránky www.lite.cz.

Přidat komentář