Angličtina nejen pro děti

Mnoho z nás se setkalo s bilingvními dětmi, které si osvojily dva mateřské jazyky. A kolikrát jste se setkali s dětmi v předškolním věku, které rozumí a dokonce i mluví anglicky, aniž by vyrůstaly v dvojjazyčném prostředí? Doba, kdy se děti cizí jazyk učily od páté třídy, už pominula. Prvňáčci nás často strčí do kapsy. A to jsme se tu angličtinu učili let…

Proč tak brzy?

Divíte se, jak je to možné? Existují různé názory a metody – jisté je jedno: čím dříve se dítě začne cizí jazyk učit, tím větší má šanci si ho plně osvojit. Podle některých teorií je důležité začít se učit jazyk před sedmým rokem života – jen tak je možné osvojit si dokonale jeho přízvuk. Je to proto, že se v tomto věku vytváří většina nervových spojení.

Angličtina pro děti – již od 3 měsíců věku

Britská lingvistka Helen Doron vyvinula speciální metodu výuky angličtiny pro děti – včetně batolat! Děti se již od 3 měsíců mohou učit metodou Helen Doron Early English, která spočívá v principu osvojování mateřského jazyka. Nejde vám do hlavy, jak a proč se děti učí jazyk tak brzy? Helen Doron vychází z poznatku, že fakt, že pokud děti nemluví, neznamená automaticky to, že nerozumí. Melodii, rytmus a strukturu jazyka se totiž učí dlouho předtím, než jsou vůbec schopny mluvit.

Podstatou je vytvořit dětem pomocí nahrávek přímo v jejich domovech kulisu anglofonního prostředí a napodobit tak přirozené osvojování mateřského jazyka. Cílem je, aby dítě nevnímalo angličtinu jako cizí jazyk, nýbrž jako druhý mateřský. A také si ji takovým způsobem pomocí propracovaného systému her, písniček a jiných vícesmyslových aktivit osvojovalo. Výuka probíhá jednojazyčně, bez překládání do češtiny, o to autentičtější je jazykové prostředí.

Jazykové centrum pro náročné

Možná si teď v duchu přejete, aby se i vaše ratolest začala učit jazyk takhle brzy. Není to nemožné.
S metodou Helen Doron Early English se můžete setkat v mnoha jazykových školách i u nás. Jednou z nich je Aspena, která se od svého založení profiluje jako jazykové centrum pro náročné. Nabídka jejích kurzů je v mnoha směrech unikátní. Výuka probíhá v malých skupinách maximálně osmi dětí a klíčové je rychlé střídání aktivit, které zabezpečí udržení pozornosti.

Časté opakování činností zase přispívá k zapamatování. Je prokázané, že si nejvíce zapamatujeme ze situací spojených s emocemi, tomu je přizpůsobena i výuka. Kromě toho, že budou mít děti ve škole náskok, si vytvoří k cizím jazykům kladný vztah a budou se učit s radostí – to je totiž jedním z pilířů jazykové školy Aspena.

Nabídka je mnohem širší…

Nenechte se mýlit dojmem, že doménou jazykové školy Aspena jsou jen a pouze kurzy pro děti. Zlepšit jazykové znalosti nebo začít s cizím jazykem úplně od začátku můžete i vy – ať už to bude angličtina, němčina, francouzština, španělština, ruština nebo italština. Na výběr jsou kurzy pro veřejnost, firemní i individuální kurzy na míru.

Možnost složit zkoušky City & Guilds

A nebo si můžete přijít třeba jen pro posvěcení svých znalostí zkouškami City & Guilds, které patří k nejuznávanějším jazykovým zkouškám z angličtiny – jak z obecné, tak i obchodní. Oproti jiným jazykovým zkouškám jsou zaměřeny více prakticky a jsou cenově dostupnější, méně časově náročné a nepostrádají akreditaci MŠMT. Bojíte se neúspěchu? Třeba vám napoví vzorové testy.

A aby toho nebylo málo, nabízí Aspena i kvalitní a rychlé překlady a tlumočení.

Aspena jazyková škola s.r.o.

Hybešova 8/10
602 00 Brno

Tel.: +420 541 211 651
Fax: +420 541 218 979
Mobil: +420 737 288 251
E-mail: vyuka@aspena.cz

Přidat komentář