Angličtina na internetu

Jak využít ke studiu cizího jazyka inernet? Nabídka je opravdu široká a
možností nepočítaně. V tomto příspěvku naleznete několik internetových
adres, které nabízejí výukový materiál, testy, e-learning  či zajímavé informace ke studiu anglického
jazyka.

 

 

www.anglictina-on-line.cz

Stránky, které si berou za cíl shrnout veškeré informace a www stránky využitelné při studiu čí výuce angličtiny. Vedle vyhledávacího formuláře kurzů a škol vyučujících angličtinu zde naleznete hlavně rozcestník angličtiny. Odkazy jsou několika slovy popsány a bodově ohodnoceny od jedné do desíti, takže čtenář dopředu ví, kam ho odkaz zavede.

Rubriky: Anglická gramatika, Slovíček, Poslech, Testy angličtiny, Práce v zahraničí a jiné.

www.aj.cz

Nepříliš lákavý vzhled stránky skrývá celkem zajímavý obsah. Pokud překousnete titulní stránku plnou reklam a obchodních upoutávek, dostanete se prostřednictvím levého menu až ke kýženému výukovému a studijnímu obsahu více či méně vážného znění. Od dvojjazyčných sms vtipů až po obchodní dopis.

Naleznete zde mj. rubriky: Testy a kvízy, Poslech, Lekce angličtiny, Idiomy či Seznamka na dopisování (nejen) v angličtině.

www.english-online.cz

Internetové stránky, které slibují „angličtinu na internetu zdarma, efektivě a pohodlně“. V rubrice Certifikáty navíc naleznete cvičné testy ke Cambridgeským certifikátům z angličtiny (KET, PET, FCE, CAE, CPE).

V rubrice Konverzace naleznete mj. i Britský a kanadský slang, rubrika Slovíčka se zabývá novými a obtížnými výrazy ze zajímavých knih (např. Harry Potter, The Lord of Rings apod).

V sekci Zábava si můžete přečíst anglické vtipy, ale i poslechnout humorné písně či fiktivní rozhovor mezi Georgem Bushem a ministryní zahraničí USA Condolezzou Riceovou – The New Leader of China.

Více informací viz. Udělejte si čas na English online

Anglicky s BBC

Několik kurzů angličtiny, které proběhly v radiovém vysílání BBC. Každý kurz má určité zaměření – např. „If neboli Podmínková souvětí“, „Spot the difference“ – kurs zaměřený na významové rozdíly mezi zněním podobných výrazů anglického jazyka či „Keep your English Up to Date“ – seznamte se s novými výrazy moderního anglického jazyka, které byste marně hledali ve slovníku.

Help for English

Stránky, kde najdete „vše, co student anglického jazyka pro svůj život
potřebuje“, tedy rady, jak se učit, výukové materiály, testy, recenze
knih apod. Příspěvky jsou převážně tvořeny zkušeným středoškolským
učitelem angličtiny.

The American’s guide to speaking British

Průvodce po Britském slangu a specifických výrazech z oblastí Clothing, Food and Drink, Motoring, People a dalších…s ilustracemi (viz. obrázek).

The Speech Accent Archive

Jak přečte stejný odstavec Američanka z Brooklynu, její krajan ze San Diega nebo třeba Skot? Můžete buď všechny krajiny objíždět, zvát si rodilé mluvčí domů nebo jednoduše sednout k netu a otevřít si The Speech Accent Archive, který shromažďuje vzorky anglických přízvuků nejen od rodilých mluvčích, ale z celého světa a vytváří tak jejich atlas.

The Rhyme Zone

Zadáte anglické slovíčko a už k němu můžete hledat rýmy, synonyma,
antonyma, související slova, homofona, podobně znějící slova, citáty,
obrázky a další.

Související články

Internet a výuka jazyků

Internet a procvičování angličtiny (pro školáky)

Využití internetu: Daring Reporters

Internet při výuce francouzštiny

Další zajímavé odkazy hledejte v našem jazykovém rozcestníku.

Jazykové kurzy angličtiny či jiných jazyků hledejte na www.Jazykovky.cz.

Máte nějaký vlastní tip k výuce jazyků? Napište nám na adresu redakce@jazyky.com.

Potřebujete kvalitní překlad? Vybírejte z naší nabídky: překlady angličtina, překlady italština, překlady do němčiny a překlad do ruštiny.

Přidat komentář